Migrenin Belirtileri Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Migrenin belirtileri nelerdir? Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Safiye BİLGİN, Migrenin belirtileri nelerdir sizler için aşağıdaki videoda anlatıyor. Migrenin Belirtileri Nelerdir videosunu sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Migren aşama aşama oluşur. İlk aşamada migrenin başlayacağını hissettiren birtakım durumlar yaşanır. Kişi kendini halsiz, keyifsiz ve gergin hissedebilir. Onun arkasından auralı bir migrense hastanın gözünün önünde ışıklar çakabilir, hasta bulanık görmeye başlayabilir. Bu dönemden sonra baş ağrısı başlar. Bu baş ağrısı yavaş yavaş başlar, giderek artar. Bir tepe noktasına ulaşır ve sonra yavaş yavaş azalarak kaybolur. Migren atağı üç güne kadar sürebilir. Hastalar migren ağrısını genellikle enseden başlayan tek taraflı bir ağrı olarak tanımlarlar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vertigo Nasıl Tedavi Edilir?

Vertigo nasıl tedavi edilir? Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Safiye BİLGİN, Vertigo nasıl tedavi edilir sizler için aşağıdaki videoda anlatıyor. Vertigo Nasıl Tedavi Edilir videosunu...

Kapat