Anasayfa / Sağlık Videoları / Hastalıklar Ve Tedavi Yöntemleri Videoları / Nörolojik Hastalıklar Hakkında Videolar / Migren Tipi Baş Ağrısı Diğer Baş Ağrılarından Nasıl Ayrılır?

Migren Tipi Baş Ağrısı Diğer Baş Ağrılarından Nasıl Ayrılır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Migren tipi baş ağrısı diğer baş ağrılarından nasıl ayrılır? Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Safiye BİLGİN, Migren tipi baş ağrısı diğer baş ağrılarından nasıl ayrılır sizler için aşağıdaki videoda anlatıyor. Migren Tipi Baş Ağrısı Diğer Baş Ağrılarından Nasıl Ayrılır videosunu sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Gerilim tipi baş ağrısı yoğun stresin ardından başın tepesinde yaygın bir şekilde görülür. Migren tipi baş ağrısında genellikle ağrı tek taraflı olur. Ağrılar enseden, gözden, dişten, boğazdan başlayabilir. Hasta ağrısı başlamadan önce sık sık tuvalete gitme ihtyiacı hisseder. Öfkeli ve yorgun olur. Kollarında ve bacaklarında tek taraflı uyuşma olabilir. Migren tipi baş ağrısı zonklayıcıdır. Auralı migrenlerde baş dönmesi gibi belirtilerle ortaya çıkabilir. Ses ve ışık migren hastalarını çok rahatsız eder.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Migren Kimlerde Daha Sık Görülür?

Migren kimlerde daha sık görülür? Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Safiye BİLGİN, Migren kimlerde daha sık görülür sizler için aşağıdaki videoda anlatıyor. Migren Kimlerde...

Kapat