Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet İçecekler & Gıdalar & Yemekler / Mideniz Kötüyken Yiyebileceğiniz En İyi Yiyecekler
Mideniz Kötüyken Yiyebileceğiniz En İyi Yiyecekler

Mideniz Kötüyken Yiyebileceğiniz En İyi Yiyecekler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Mideniz Kötüyken Yiyebileceğiniz En İyi Yiyecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mideniz Kötüyken Yiyebileceğiniz En İyi Yiyecekler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Mideniz Kötüyken Yiyebileceğiniz En İyi Yiyecekler

Pek çok sağlıklı gıda midemiz için çok da sağlıklı olmayabilir, hele ki mideniz kötüyse sebzeler bile size iyi gelmeyebilirler. Böyle durumlarda midenizin iyileşmesi de uzun vakit alır. Eğer aşağıdaki besinleri tercih ederseniz mideniz daha çabuk iyileşir ve normal hayatınıza hızlıca dönebilirsiniz.

Size önereceğimiz gıdalar hem kolayca sindirilebilir hem de ihtiyacınız olan kalorileri size sağlarlar.

Sebze çorbası
Dilediğiniz sebzeleri ekleyeceğiniz sebze çorbanızla midenize hem ziyafet hem de tedavi sağlarsınız. Mide çeperini iyileştiren sebze çorbası aynı zamanda kendinizi iyi hissetmenizi de sağlayacaktır. Ama içine ekstra sodyum eklememeye dikkat edin.

Kraker
Glutenli ya da glutensiz istediğiniz tipte sade krakeri mideniz kötü olduğu zamanlarda gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Sade yulaf ezmesi
Tahıllar genellikle zor sindirilirler ama mide rahatsızlığı söz konusu olduğunda yulaf ezmesi harikalar yaratır, tabii içine şeker ya da süt eklemezseniz. Eğer illa tatlandırma ihtiyacı duyuyorsanız sıvı steviadan faydalanabilir ya da tarçın veya zencefil kullanabilirsiniz. Çünkü bütün bu saydıklarımız midede kolayca sindirilirler. Yulaf ezmesi midenizdeki suyun emilmesini sağlar ve sonra da kolayca sindirilir bu sayede daha fazla mide bulantısı ya da ağrısı çekmezsiniz.

Derisiz kümes hayvanı
Sade tavuk ya da hindi göğsü kolayca sindirilir. Eğer et yemeyi tercih etmiyorsanız sade buharda pişmiş balık da yiyebilirsiniz. İçeriklerindeki aminoasitler mide çeperinizin tedavisine yardımcı olur ve sindirim sisteminizi ve immün sisteminizi güçlendirirler. Üstelik bu et çeşitleri kırmızı etin aksine kolayca sindirilebilirler.

Elma püresi
Mideniz kötüyken yenilebilecek en iyi yiyeceklerden biri elma püresidir. Elma püresini hazır alacaksanız tatlandırıcı eklenmemiş olanını almaya tercih edin.

Sade yoğurt
Süt ürünleri bazı insanların midesine iyi gelmese de sade yoğurt mide bulantısına ve kötü mide hissine iyi gelir. Yoğurdu yerken içine mümkünse hiçbir şey katmamaya dikkat edin. Ama illa bir şeyler katmak istiyorsanız da tarçın ya da steviadan başka bir şey eklemeyin. Yoğurdun içindeki probiyotikler bakterilerle savaşacak ve midenizi kaplayarak sindirim stresini ortadan kaldıracaktır. Eğer süt ürünlerine direnciniz yoksa vejeteryan seçenekleri tercih edin.

Badem sütü
Badem sütünde bulunan kalsiyum mide için yatıştırıcı etkiye sahiptir ve inek sütünün aksine kolayca sindirilebilir. Canınız bir şey yemek istemediği durumlarda bile badem sütü içmek size iyi gelecektir. Dilerseniz sütünüzü tarçın ve zencefille tatlandırabilirsiniz.

Mide rahatsızlığınız günlük hayatınızı çok fazla etkiliyorsa, bir doktora görünmeniz tavsiye ederiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yağsız Vücut Kitlenizi Arttırıcı ve Yağ Azaltıcı Yiyecekler

Yağsız Vücut Kitlenizi Arttırıcı ve Yağ Azaltıcı Yiyecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yağsız Vücut Kitlenizi Arttırıcı ve Yağ Azaltıcı Yiyecekler yazısını...

Kapat