Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Dikkat Etmeniz Gerekenler Ve Öneriler / Metabolizmanızı Sadece 2 Dakikada Hızlandırın!
Metabolizmanızı Sadece 2 Dakikada Hızlandırın!

Metabolizmanızı Sadece 2 Dakikada Hızlandırın!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Metabolizmanızı Hızlandırmanın Yolları Nelerdir? Metabolizmanızı Hızlandırmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Metabolizmanızı Sadece 2 Dakikada Hızlandırın yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bu yöntemler, erkeklerde de işe yarıyor!

Uyanın ve metabolizmanızı hızlandırın

Araştırmalara göre, sabahları spor yapan insanlar, daha sık ve düzenli spor yapmaktalar. Bunun sebebi ise,spor yapmayı işe gitmeden önce halletmiş olmaları. Ayrıca, yine araştırmalarla kanıtlanmış olarak, sabah yapılan spor metabolizmanızı hızlandırdığı gibi, kognitif fonksiyonlarınızı da hızlandırıyor ve yaratıcılığınızın daha yüksek olmasını sağlıyor.

Bugün ise size, 2 dakikada metabolizmanızı hızlandırmanızı sağlayacak bir yöntemden bahsedeceğiz. Sabahları belirli 8 egzersizi yaparak hem uyanacaksınız, hem yağ yakacaksınız, hem de endorfin salgılayarak güne daha mutlu devam edeceksiniz.

Üstelik, bu 2 dakikalık egzersizleri istediğiniz her yerde yapabilirsiniz!

2 dakikalık egzersiz
Bugün öğreneceğiniz 8 hareket metabolizmanızı hızlandıracak ama unutmamalısınız, hayalinizdeki vücuda sahip olmak için sadece bunları yapmanız yetmez, sağlıklı beslenmeli ve düzenli egzersizinizi yapmalısınız.

Aşağıdaki 8 egzersizlik çemberi 15 saniye boyunca yapın, bir egzersizden diğerine hızlıca geçin ve her egzersiz için yapabildiğiniz kadar çok tekrar yapın.

8 hareket (her bir hareket 15 saniye boyunca yapılacak)

  • Zıplamak
  • Hapishane çömelişi
  • Diz hizası hareketleri
  • Köşeden köşeye atlamak
  • Şınav
  • Mekik
  • Dağ tırmanışı
  • Vücut ağırlığı itişi

Bir kere varyasyonu yaptıktan sonra, enerji ve vaktiniz varsa, tekrarlayın.

Hapishane çömelişi
Parmak uçlarınızı kulaklarınızın arkasına koyun, göğsünüzü dışarı itin, dirsekleriniz geride dursun ve ayaklarınızı omuz hizanızda açın. Kalçalarınızda oturma hareketi yapın ve dizlerinizi kırarak inebildiğiniz kadar aşağı inin ama bu sırada omuriliğinizin doğal duruşunu bozmayın. İleri bakın, kalçanızı sıkın ve başlama pozisyonunuza geri dönün. Bunu tekrarlayın.

Dağ tırmanışı
Şınav pozisyonunda başlayın. Kafanız vücudunuzla aynı çizgide olsun ve sağ dizinizi göğsünüze doğru çekin. Daha sonra sağ bacağınızı düzeltin ve aynısını sol bacağınızla yapın. Ağırlığınızı ayak uçlarınıza verin ve bu hareketi yapabildiğiniz kadar hızlı yaparak tekrarlayın.

Vücut ağırlığı itişi
Sırtınızı dik tutun ve ellerinizi halter tutarmış gibi omuzlarınıza koyun. Dizlerinizi çömelerek kırın ve sonra dizlerinizi düzleştirip yukarı kalkarken, kollarınızı da yukarı uzatın. Tekrarlayın.

Karıştırın
Bu egzersizleri 2 dakika boyunca istediğiniz sırada yapabilirsiniz hatta içine bir iki adet kendi hareketinizi de ekleyebilirsiniz. Siz sıkılaştıkça ve egzersize alıştıkça, bu egzersizlerin süresini 15 saniyeden 30 saniyeye ya da daha fazlaya çıkarın. Sizin için nasıl daha uygunsa o şekilde yapın.


İyi sporlar!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Mükemmel Karın Kaslarına Sahip Olmanın Yolları

Mükemmel Karın Kaslarına Sahip Olmanın Yolları Nelerdir? Mükemmel Karın Kaslarına Sahip Olmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mükemmel Karın Kaslarına Sahip Olmanın...

Kapat