Menopozda Neler Yapılması Gerekir?

Menopozda Neler Yapılması Gerekir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Menopozda Neler Yapılması Gerekir? Menopozda Yapılması Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Menopozda Neler Yapılması Gerekir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Menopoz dönemindeki kadının bir defa jinekoloğa gitmesi gerekir. Rahim ve rahim ağzı kanserinin en çok görüldüğü döneme girildiği için, jinekolojik muayene, smear testi yapılmalıdır. Vaginal ultrasonografi yumurtalık kanserlerini ve rahim içi kanserlerinin teşhisi açısından çok önemli, patolojileri, bozuklukları en iyi gösteren tanı yöntemlerinden biridir. Meme kanseri, kadında görülen kanserlerin, insanlarda görülen kanserlerde, akciğer kanserinden sonra ikinci sırayı almaktadır. 

Meme kanserindeki bu artış nedeniyle kadınlarımızın muhakkak 40 (mamografide 35 diye geçiyor) yaşından itibaren mamografi, meme ultrasonografi (mammografi) çektirmeleri gerekmektedir. Bunun dışında kan yağlarına baktırması ve aile öyküsü varsa kemik ölçümü yaptırması gerekmektedir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Menopoz Tedavisi

Menopoz Tedavisi Nasıldır? Menopoz Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Menopoz Tedavisi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit...

Kapat