SAĞLIKLA İLGİLİ YARARLI VİDEOLAR İÇİN KANALIMIZA ABONE OLUN !!!


   SAĞLIĞIM İÇİN Kanalına abone olarak yeni sağlık videolarından haberdar olmayı ve bizi desteklemeyi unutmayın !
Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Sağlığı / Menstruasyon & Menopoz / Menopoz Semptomlarınızı Azaltacak Gıdalar
Menopoz Semptomlarınızı Azaltacak Gıdalar

Menopoz Semptomlarınızı Azaltacak Gıdalar


Bu konunun kalitesini değerlendirin
Menopoz Semptomlarınızı Azaltacak Gıdalar​ Nelerdir?​ Menopoz Semptomlarınızı Azaltacak Gıdalar​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Menopoz Semptomlarınızı Azaltacak Gıdalar​​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Premenopoz süresinde ya da menopozunuz başladığı zaman östrojen seviyeniz büyük ölçüde azalır. Bu dönemde kalp damar hastalıklarına, kansere ve kemik erimesine yakalanma riskiniz de artar.

Keten tohumu
İçeriğindeki omega 3 sayesinde menopoza en iyi gelen gıdalardan biri olan keten tohumu kalp hastalıklarına, kemik erimesine ve enflamatuar bağırsak hastalıklarına karşı sizi korur. Ayrıca keten tohumunun içeriğindeki maddeler sıcak basmalarını, meme kanseri riskini azaltır ve kemik yoğunluğunu korur.

Yapraklı yeşillikler
Menopozdaki kadınlar için en faydalı besinlerden bir diğeri yapraklı yeşilliklerdir. Yapraklı yeşillikler, mükemmel kalsiyum ve magnezyum kaynağıdırlar. Ayrıca içerdikleri D vitamini kemik sağlığınız için önemlidir. Hormon dengenizin değiştiği bu süreçte, vitamin ve mineraller açısından zengin gıdaları tüketmek sizin için önemlidir.

Yoğurt
İçeriğindeki probiyotikler vücudunuz için önemlidirler. İmmün sisteminizin güçlenmesine, mantar enfeksiyonlarının ve idrar yolu enfeksiyonlarının önlenmesine yardımcı olur.

Somon
D vitamini kaynağı olan somon kalsiyum emilimine yardımcı olur ve kemik kaybını engeller. D vitamini almak için mümkün olduğunca güneşe çıkın ve D vitamini açısından zengin besinler tüketin. Ayrıca bu dönemde besin takviyesi olarak da D vitamini almak iyi bir fikir olacaktır.

Badem
Sıcak basmaları söz konusu olduğunda badem gerçekten yararlıdır. E vitamini açısından zengin olan bademin sıcak basmalarını azalttığı kanıtlanmıştır. Ayrıca anti enflamatuar özelliği sayesinde serbest radikallere karşı hücrelerinizi korur. Günde bir avuç badem yemek sizin için faydalı olacaktır.

Bitter çikolata
Bitter çikolata magnezyum açısından zengindir, kemik mineralizasyonu ve kemik sağlığı için de idealdir. Magnezyumun sıcak basmalarını, uyku sorunlarını ve duygu değişimlerini azalttığı da kanıtlanmıştır.


Bu dönemi daha rahat atlatabilmeniz için bir doktora başvurmanızı tavsiye ederiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
İnkontinans Ve Egzersiz​

İnkontinans Ve Egzersiz​in Önemi Nedir?​ İnkontinans Ve Egzersiz​​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İnkontinans Ve Egzersiz​​​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat