Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Sağlığı / Meme Hastalıkları / Meme Kanserinde Tedavi Nasıl Planlanıyor?​
Meme Kanserinde Tedavi Nasıl Planlanıyor?​

Meme Kanserinde Tedavi Nasıl Planlanıyor?​

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Meme Kanserinde Tedavi Nasıl Planlanıyor?​ Meme Kanserinde Tedavi Planlaması​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Meme Kanserinde Tedavi Nasıl Planlanıyor​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Her kadında çıkma olasılığı olan rahatsızlıklardan biriside meme kanseridir. Meme kanserinin tedavisi tamamen tümörün ne kadar büyüdüğüne göre planlanmaktadır. Seçilecek yöntem tümörün ne boyutta olduğu ile doğru orantılıdır.

Meme kanseri tanısı konulan bir hastaya öncelikle cerrahi müdahale yapılmıyor. Yani tümör çok fazla büyümemişse ve zaman olarak çok bir sorun teşkil etmiyorsa ilk olarak kemoterapi ile ilaç tedavisi uygulanabiliyor. Fakat hasta buna yanıt vermezse ya da tümör daha büyük ise cerrahi müdahaleye geçiliyor.

Meme kanseri tedavisi için cerrahi müdahale genelde şart oluyor. Radyo terapi, kemoterapi, cerrahi müdahale, hormon tedavisi, biyolojik tedavi gibi birçok tedavi yönteminin ortak çalışması ile hastalık engellenebiliyor.
Meme kanserinde tedavi nasıl planlanıyor diye birçok kadın merak ediyor. Ameliyata geçildikten sonra meme koruma safhasına geçiliyor. Tümöre göre ya sadece tümörlü bölge alınıyor ya da memenin tamamı komple alınıyor. Burada aslında yapılan hastanın ameliyattan sonra psikolojik olarak kendini rahat hissetmesi ve estetik tedaviye daha rahat cevap vermesidir.

Meme komple alındığında hastalarda bir bunalma olabiliyor. Bunun ile beraber radyo terapi yöntemi ile hastanın tedavi olması gerekiyor. Eğer sağlık durumu radyoterapiye müsait değilse meme koruma ameliyatı yapılmıyor. Radyoterapiden önce kemoterapi uygulanarak hasta hazır hale getiriliyor. 2 ya da 3 hafta sonra ise radyoterapi yöntemine geçiliyor. Bu sayede hastalık tamamen vücuttan atılıyor.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Meme Kanserinin Belirtileri Nelerdir?

Meme Kanserinin Belirtileri Nelerdir? Meme Kanserinin Belirtileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Meme Kanserinin Belirtileri​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat