Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Sağlığı / Meme Hastalıkları / Meme Kanseri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Meme Kanseri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Meme Kanseri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Meme Kanseri Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir? Meme Kanseri Hakkında Bilinmesi Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Meme Kanseri Hakkında Bilinmesi Gerekenler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Geçen ay, meme kanseri bilinçlendirme ayı olduğu için bununla ilgili pek çok habere yer verdik ve etkinliğe katıldık. Bu konu büyük bir önem ve dikkat istiyor. Eğer haleni yeterince bilgi sahibi değilseniz, tüm detayları Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Vahit Özmen’den dinlevin.

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Vahit Özmen, meme kanserini şöyle tarif ediyor: “Meme kanseri, memedeki sütü yapan kesecikler ve bunları taşıyan kanallardan gelişen bir kanser türüdür. Meme dokusunun herhangi bir yerinden kaynaklanabilen ve en sık kanallarda oluşan meme kanseri, kadınlarda görülen kanserler arasında birinci sırada yer alır. Kanser tanısı alan her dört kadından birinde kanser memede görülür. Daha çok menopoz sonrası kadınlarda görülürken, son yıllarda ciddi olarak 40 yaş altı kadınlarda da artmaya başladı. Her sekiz kadından biri, yaşamı boyunca meme kanserineyakalanma riski taşırken erkeklerde görülme sıklığı çok düşük. Kadınlarda bu çok sık görülen kanserden korunma, egzersiz, diyet ve ilaç kullanarak mümkün.

Yazının devamı aşağıda yer almaktadır.

COSMOPOLITAN_20141101_232

COSMOPOLITAN_20141101_233

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Stres Dişlere Bile Zarar

Stresin Dişlere Verdiği Zararlar Nelerdir? Stresin Dişlere Verdiği Zararlar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Stres Dişlere Bile Zarar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat