Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Maydanozun 7 Muhteşem Faydası
Maydanozun 7 Muhteşem Faydası

Maydanozun 7 Muhteşem Faydası

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Maydanozun Faydaları Nelerdir? Maydanozun Faydaları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Maydanozun 7 Muhteşem Faydası ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.2000 yıldan uzun bir süredir yeryüzünde olan maydanoz, şaşırtıcı pek çok faydaya sahip.

  • Maydanoz, C, B12, K ve A vitaminleri açısından zengindir. İmmün sisteminizi kuvvetlendirir,kemiklerinizi güçlendirir ve sinir sisteminizi iyileştirir.
  • Vücudunuzdaki fazla suyu atmanızı sağlar ve bu sayede böbreklere yardımcı olur. Fakat böbrek ve idrar kesesinde problemi olanlar maydanozu dikkatli tüketmelidirler.
  • Düzenli olarak maydanoz tüketmek tansiyonunuz için faydalıdır. İçerisinde bulunan folik asit kalp için faydalıdır.
  • Maydanozdan yapılan karışım ile kafa derisine masaj yapıldığında saç kaybını azaltır.
  • Günlük olarak maydanoz tüketmek eklem ağrılarını giderir. Çünkü maydanozun anti inflamatuar özelliği vardır.
  • Maydanoz çayı gergin kasları rahatlatır ve sindirime yardımcı olur.
  • Araştırmalar maydanozun (özellikle yağının) kanser tümörlerini engelleyici özelliğe sahip olduğunu göstermektedir. Hatta bilimadamları maydanozu ‘kemoprotektif’ olarak adlandırmaktadırlar.

 

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Badem Sütünün Faydaları Nelerdir?

Badem Sütünün Faydaları Nelerdir? Badem Sütünün Faydaları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Badem Sütünün Faydaları Nelerdir​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat