Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Taşlar Ve Faydaları / Mavi Akik (Blue Agate) Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
Mavi Akik (Blue Agate) Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Mavi Akik (Blue Agate) Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

[Toplam:1    Ortalama:3/5]

Mavi Akik (Blue Agate) Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Mavi Akik (Blue Agate) Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mavi Akik (Blue Agate) Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Mavi Akik Faydaları
Genel olarak akik taşı güçlü bir iyileştiricidir. Bir çeşit terapi aracıdır diyebiliriz. Taşın bünyesinde bulunan çeşitli mineraller, farklı hususlarda şifa kaynağıdır. Ancak bedene temas etmesi için güneş enerjisi başta olmak üzere doğadaki enerjinin taştan geçerek bedene ulaşabilmesi gerekmektedir. Akik taşının şu yararları vardır:

 • Taşıyanı tehlikeden korur, uyumsuzluklarına son verir.
 • Uykusuzluğa, korkaklığa, karabasana, nazara ve hatta metobolizmanın düzgün çalışmasına faydası vardır.
 • Gerçeklerin farkına varılmasında yardımcıdır.
 • Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik, cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır.
 • Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır.
 • Vücuttaki fazla veya olumsuz enerjiyi boşaltır ve böylece sitresi yok eder.
 • Kişiyi sosyalleştir, çevre ve insanlarla uyum sağlamasına yardımcı olur.
 • Korkuların yenilmesinde, cesaretin arttırılmasında yardımcı olur.
 • Akıl ve mantık gücünü geliştirir.
 • Bedeni güçlendirir, lenflerin sirkülasyonunu rahatlatır.
 • Tansiyonu dengeler. Özellikle düşük tansiyonu normal seviyeye getirir.
 • Nazara karşı koruma sağlar. Zira ilk bakış için dikkat çekici özellik taşır.
 • Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsanız akik size iyi gelecektir.
 • Kendisini taşıyan kişilere güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan korur.
 • Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. İş adamlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında kişinin kendisine güvenini arttırır.

Yapısal Özellikleri
Maviden griye kadar uzanan bu renklerin bantlar halinde birlikte bulunduğu taş akiktir. Bu taşın gri renksiz bölümü yada benzeri taşlar renklendirilerek Mavi Akik yada Yeşil Akik diye piyasaya sürülmektedir. Yararını görmek için doğalını kullanmak gerekir. Sosyal ortamlarda gerek duyabileceğimiz serin kanlılık ve özgüven duygusunu güçlendirir. Topluluklarda seslenilen durumlarda heyecanı giderir, sinir bozukluklarını yatıştır.

Önemli Not
Akik taşı eskiden Yemen Taşı olarak bilinirdi. (Bazı kaynaklarda yemen taşının zirkon olduğu söyleniyor. Ancak akik olması daha güçlü bir ihtimal.Maden yüksek mühendisi Mehmmet Yaşar Ethemin Kitabındakarneola yani bildiğimiz kırmızı akiğe yemen taşı denilirken, yine bir agat türü olan kırmızı çizgili akikolarak bilinen sardoniks taşına da yemen taşı denilmiş. Edmund Harold’un Kristal mucizesi adlı kitabında ise granat için yemen taşı denilmiş.)

Akik taşının diğer yanlarını öğrenmek için, silisyum, aleminyum, demir, magnezyum, manganez ve kalsiyum minerallerinin fonksiyonlarıyla azlığı vefazlalığı halinde ne gibi sorunlara yol açtığına bakınız. 

Çünkü akik taşının yaşa, burca ve bünyeye göre olumlu etkileri farklı şekildedir. Maksadına göre uzmanına sorarak kullanılması tavsiye edilir.

Her taş gibi akiğinde yarar yerine zarar getirebileceği unutulmamalıdır.

Diğer İsimleri:
 Blue Agate
Sertliği: 6,5 – 7
Özgül Ağırlığı: 2,57 – 2,65
Kimyasal Grubu: Silikat
Yapısal Görünümü: Yarısaydam, saydam veya opak
Parlaklığı: Donuk camsı, yağımsı
Kimyasal Formülü: SiO² + Al, Ca, Fe, Mg, Mn
Uyumlu Olduğu Unsur: Toprak
Uyumlu Olduğu Şakra: Gırtlak, güneş sinirağı, kök, altkarın
Uyumlu Olduğu Burç: İkizler (Kırmızı ve Yosunlu Akik), Boğa, Yengeç, Oğlak, Kova
Rengi: Açık yeşil ve beyaz karışımı
Sembolü Olduğu Hususlar: İletişim, duygusal, bedensel ve eterik bedenler
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler: Hindistan, Çin ve Birleşik Devletler

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Malahit (Malakit) Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Malahit (Malakit) Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Malahit (Malakit) Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Malahit (Malakit) Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat