Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Makyaj / Makyaj Hatalarını Düzeltmenin 5 Yolu
Makyaj Hatalarını Düzeltmenin 5 Yolu

Makyaj Hatalarını Düzeltmenin 5 Yolu

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Makyaj Hatalarını Düzeltmenin Yolları Nelerdir? Makyaj Hatalarını Düzeltmenin Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Makyaj Hatalarını Düzeltmenin 5 Yolu ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​
Makyaj yaparken dikkat edeceğiniz ve uygulayacağınız bir kaç hile ile çok daha güzel ve doğal görünmeniz mümkün.


Makyaj, kadınlarının hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. Bazı kadınlar çok yoğun ve gösterişli makyajlar yapmayı tercih ederken, bazıları ise sadelikten yanadır. Özellikle, her alanda sadeliğin ön plana çıktığı bu günlerde, makyaj konusunda da aşırıya kaçmamak ve daha nötr bir görünümü tercih etmek, kadınların çok daha güzel gözükmesini sağlıyor. Sadeliğin yanında, tabi bir de, makyaj uygulaması yaparken, dikkat edilmesi gereken bazı noktalar ve yapılmaması gereken hatalar var. İşte size asla yapılmaması gereken makyaj hataları ve onları düzeltmenin yolları:

Rimel sürerken aşırıya kaçmayın
Hata: Eski bir atasözü der ki; ”Her şeyin azı karar çoğu zarar.’’ Şunu hiç unutmayın ki rimel, sadece kirpiklerinizin kalınlaşması ve kararması demektir. Sadece bu! Kirpiklerinizin iki ya da üç kat dolgunlaşması ve ya yeni bir görüntü elde etmesi demek değildir. Kirpikler baskın çıkmak yerine gözü sadece çevrelemelidir. Gözlerinizi güzel bir resim ve kirpiklerinizi de o resmin çerçevesi olarak düşünün. Güzelce verniklenmiş bir çerçeve mi, yoksa siyah boyayla öbek öbek olmuş, üzerinde kalın fırça darbeleri kalmış bir çerçeve mi tercih ederdiniz?

Çözüm: Kirpiklerinizi kıvırın ve çift fırça etkili bir rimel kullanın (iki tarafında ayrı fırçaları olan bu tarz rimelleri, mağazalarda bulmak mümkün). Kirpiklerinizi, rimel kuruduktan sonra kaldırmak için tekrar kıvırın (kirpik çizgisine yakın hızlı bir hareketle). En sonunda alttaki kirpikleri ufak dokunuşlarla koyulaştırın. ​


Kaş kavsinize dikkat edin
Hata: Kim kaşlarında, güzel, net bir kavis istemez ki? Kavis, göz çevresini kaldırır ve gözlerin, daha büyük ve net görünmesini sağlar. Bunula birlikte, her şeyin fazlası da zarar! Esasen, oval, yuvarlak kaş önde ufak bir top ile başlar ve sona doğru gidildikçe düzleşir ve bu güzel bir görüntü oluşturmaz! Kaşın başından, kavse kadar düzgün bir geçiş sağlanmalıdır. Kavsinizi, kaşın başlangıcına doğru yaklaştırmak o kavisi daha yüksek göstermez, aksine; gözlerinizi çıldırmışsınız gibi gösterir.

Çözüm: Cımbızınızı bırakın! Kılların alınıp, boşluk kalmış yerlerinden yeniden uzamasını bekleyin. Kaşlarınızı düzeltebilecek bir kuaför bulun. Ama sizin ağdanızı da yapan manikürcünüzden bahsetmiyoruz; Kaş almayı bilen bir ‘profesyonel’ , bu konuda uzmanlaşmış birini bulmanız gerekiyor. Ona danışın, önerilerini dinleyin ve her ay, kaşlarınız yeniden uzayınca ona gidin. Eğer kaşlarınız uzamıyorsa kaş uzmanınız boşlukları doldurmak için doğal görünen bir kaç tüyo verebilir.


Çamur tonlarından kaçının
Hata: Kahverengi bazlı allık ve ruj, yüzünüzdeki sağlık ve ışıltıyı hızlı bir şekilde yok eder. Tuğla ve hatta leylak renkleri, kesinlikle yüz hatlarınızı belirler. Peki, bu renkleri daha parlaklaştırmaya ve daha güzel göstermeye ne dersiniz? Unutmayın, makyaj, doğanın, zaten yaptığı şeye sadece hacim kazandırmaktır. Biraz daha kırmızı dudaklar, biraz daha kızarık yanaklar! Bu demek değildir ki canlı ya da bronz tonlu stilleri deneyemezsiniz. Sadece bunun yüzünüze yakıştığından emin olun.

Çözüm: ndüz makyajı için sıcak ve meyve tonlarını tercih edin. Açık pembeler, şeftaliler ya da vişne tonları dünya çapında her zaman beğenilir ve daha taze ve genç görünmenizi sağlar. Hadi ışıldayın!


Fazla parıltıdan uzak durun
Hata: Simli vücut losyonları günlük hayatta da çok kullanılmaya başladı. Gece karanlığında belki bu parlak ve seksi görünebilir ama gün ışığında sadece ucuz ve kötü görünmenizi sağlar. Sim ve parıltı kullanırken, düzgün bir şekilde ışık yansımalarını içine çeken bir formül kullandığınızdan emin olun. Parlamaktan ziyade daha doğal ve ışıldayan bir efekt yaratırsanız, çok daha hoş gözükürsünüz.

Çözüm: ndüz buğulu, gece de ışıltılı olun! İşte bu kadar basit. Sizin ihtiyacınız olan, ışığı yakalayan bir ürün. Yüzünüzün bir kısmına odaklanıp, sadece orayı parlatın; Kirpik çizgisine yakın bir yerde ya da dudak üstünde belli belirsiz hoş bir parıltı, hiç de fena gözükmeyecektir.


Bronzlaştırıcı seçerken dikkat edin
Hata: Bir yere oturun çünkü bu şok verici olacak: Bronz görünümün güzel olduğu tek zaman, sizin doğal olarak zaten bronzlaştığınız zamandır! Üzgünüz, ama bu doğru! Güneşte bronzlaşmış görünme ümidiyle kendini fındık rengi pudra ya da jele bulayan kızlar sadece sahte ve ne yazık ki kirli görünüyorlar. Parıltılı bir gölge ile durumu daha da kötüleştirebilirsiniz.

Çözüm: Kendi ten renginizden bir ton daha koyu olan bronz bir pudra alın; Bütün yüzünüze ve ufak dokunuşlarla boynunuza uygulayın. Parlaklık kazanmak içinse, pembe-altın rengi bir allığı elmacık kemiklerinize sürün, böylece hafif kızarık ve doğal bir görünüm elde edeceksiniz.


Bütün bu tavsiyelere uymanızı ve aşırı makyajdan kaçınmanızı tavsiye ederiz.Unutmayın her zaman abartıdan uzak durarak, sadelikten yana seçimler yapmak çok daha güzel ve doğal gözükmenizi sağlayacaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Gelinlerin Kaçınmaları Gereken Makyaj Hataları

Gelinlerin Kaçınmaları Gereken Makyaj Hataları Nelerdir? Gelinlerin Kaçınmaları Gereken Makyaj Hataları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gelinlerin Kaçınmaları Gereken Makyaj Hataları ​yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat