Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Taşlar Ve Faydaları / Magnetite (Manyetit, Mıknatıs Taşı) Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
Magnetite (Manyetit, Mıknatıs Taşı) Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Magnetite (Manyetit, Mıknatıs Taşı) Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

[Toplam:4    Ortalama:2.3/5]

Magnetite (Manyetit, Mıknatıs Taşı) Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Magnetite (Manyetit, Mıknatıs Taşı) Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Magnetite (Manyetit, Mıknatıs Taşı) Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Magnetite Faydaları
Fiziki veya ruhsal olarak ağır olarak ağır olan yükleri taşımakta yardım eder. Onları hafifletir, kişiye enerjisini yükselterek cesaretini artırarak yardım eder. Bilinen diğer faydaları;

  • Sizi değişime yönlendirir. Değişme gücü bulmanıza yardım eder.
  • Bazı insanlarda ya da yerlerden duyulan sıkıntıları uzaklaştırır.
  • Kan dolaşım sistemini ve bağışıklık sistemini güçlendirir, kanın sağlıklı kalmasına veya kanama problemlerinin ortadan kalmasına yardım eder.
  • Saçları, iskelet sistemini ve deriyi sağlıklı tutar.
  • Mıknatıs taşı, aynı zamanda önemli bir sağlık terapi elemanıdır.

Yapısal Özellikleri
Manyetit, eşit ölçülü kristal yapıda olan metalik siyah demiroksittir. Oksit minerallerinin içinde bol bulananlardan birisidir ve birçok yerde çıkartılır. Ayırt edici özelliği manyetit olmasıdır.

Magnetite, sülfit yataklarında, magmatik veya metamorfik kayalarda oluşan, saydam olmayan, ağır bir mineraldir. Yataklarda bulunuşu, kristal görünümdedir. Antik Yunanlılardan bu yana bu isimle anılmıştır. İlk çıkarılıp işlendiği yer Manisa bölgesidir. Doğal haliyle en güçlü manyetik etkiyi gösteren minerallerdir. Her türlü demir metalini kendisine çeker. Kullanım alanı çok geniş olan önemli bir mineral, bir maden cevheridir. En eski kullanımı pusula yapımında kullanılmıştır. ABD’ de bilimsel olarak zihin okuma çalışmalarında kullanılmaktadır.

Önemli Not
Takı olarak kullanılması yararlı olduğu kadar zararlı olduğu da kabul edilir. Eksi ve artı kutupları olan mıknatıs taşı, çekim gücü oluşturabileceği gibi (ki bu bile bazı kişilerde boğulma hissi uyandırabilir.), manyetik olan karışıklıklarına da sebep olabilir. Zira zıt kutuplar birbirini iter. Örneğin birbirini seven eşler arasında aşk ve sevgi duygusunu artırabilir de, sevgilileri birbirinden uzaklaştırabilir de.

Diğer İsimleri: Manyetit, Mıknatıs Taşı
Sertliği: 5,5 – 6,5
Özgül Ağırlığı: 5,2
Kimyasal Grubu: Oksitler, hidroksitler
Yapısal Görünümü: Opak
Parlaklığı: Metalik
Kimyasal Formülü: Fe3 O4
Uyumlu Olduğu Unsur: Su
Uyumlu Olduğu Şakra: Kök şakra, şakraları hizaya dizer
Uyumlu Olduğu Burç: Koç, Başak, Oğlak, Akrep, Kova
Rengi: Siyah, demir siyahı, kahverengimsi siyah
Sembolü Olduğu Hususlar: Sabır, kararlılık, sağlamlık
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler: Breziya, USA, Manisa (Magnesia)
Bağlı Olduğu Grup: Spinel
Diğer Grup Üyeleri: Pirit Taşı

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Lepidolite Taşı (Lityum Mika, Lavenderin, Rüya Taşı) Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Lepidolite (Lityum Mika, Lavenderin, Rüya Taşı) Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Lepidolite (Lityum Mika, Lavenderin, Rüya Taşı) Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Lepidolite (Lityum...

Kapat