Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Estetiği Hakkında Bilgiler / Vücut Estetiği / Şekillendirme / Liposuction (Yağ Emme) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları
Liposuction (Yağ Emme) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Liposuction (Yağ Emme) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Liposuction (Yağ Emme) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Liposuction (Yağ Emme) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Liposuction (Yağ Emme) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Liposuction, vücuda yeni şekil vermek amacıyla, yağların vakumla emilmesi işlemidir. Bu işleme Body Sculpturing, Body Counturing, Liposhaping gibi isimler de verilmektedir. Ameliyat genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılır ve emilecek yağın miktarına bağlı olarak 1–4 saat arasında sürebilir. Vücudun çeşitli yerlerinde gizli kalacak 0,5 mm’lik kesilerle yağ tabakasına girilerek yağlar emilir. Liposuction (yağ aldırma) sonrası özel korseler giydirilir. Hastalar genellikle aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Korsenin altı hafta kadar giyilmesi önerilmektedir.

Liposuction nedir?
Liposuction, vücuttaki yağların emilmesi işlemidir. Liposuction’ dan sonra bu komplikasyon neredeyse artık gözükmemektedir.

Liposuction hangi bölgelere yapılır?
Liposuction vücutta yağ birikimi olan hemen her bölgeye uygulanabilse de en çok karın, kalça, uyluk, diz-iç, üst kol gibi vücut bölgelerine yönelik işlemler talep görmektedir.

Liposuction bir ameliyat mıdır? 
Liposuction bir ameliyattır. Diğer tüm estetik cerrahi operasyonlar gibi tam donanımlı ameliyathane ortamında gerçekleştirilmelidir.

Ameliyatsız liposuction nedir? 
Günümüz sağlık uygulamalarının bazıları reklam amaçlı olarak gerçekte liposuction ile ilgili olmamalarına rağmen ameliyatsız liposuction teknikleriymiş gibi tanıtılmakta ve sunulmaktadır. Liposuction başlı başına bir ameliyattır. Liposuction’un ameliyatsızı olmaz. “Ameliyatsız Liposuction” demek başlı başına bir aldatmacadır.

Liposuction uygulaması sırasında hasta ağrı acı hisseder mi? 
Liposuction, uygulama yapılacak bölgenin genişliği ve bölge sayısına bağlı olarak genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu nedenle liposuction yapılan hasta uygulama esnasında hiçbir acı ve ağrı hissetmez.

Liposuction için genel mi yoksa lokal anestezi mi gerekir? 
İşlem sınırlı bir bölge için yapılacaksa lokal anestezi (bölgesel uyuşturma) ile yapılır. Birden fazla bölgede çalışılacak ve / veya çok miktarda yağ alınacaksa genel anestezi altında operasyon gerçekleştirilir.

Liposuction öncesinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? 
Eğer sigara kullanımı söz konusuysa iyileşme sürecine olumlu katkı sağlamak için operasyon öncesi ve sonrası dönemde kullanmamak gerekir. Ayrıca operasyon öncesinde kan sulandırıcı vb. düzenli kullandığınız bir ilaç var ise; bunu mutlaka hekiminizle paylaşmanız gerekir.

Liposuction operasyonu ne kadar sürer? 
Operasyonda süre çalışılacak bölgenin durumuna, emilecek yağ miktarına, kullanılan tekniğe ve uygulanacak anestezi yöntemine göre değişmektedir. En sağlıklı yanıtı muayeneniz gerçekleştikten sonra hekiminiz söyleyecektir.

Liposuction operasyonu sonrası ağrı olacak mı? 
İşlem yapılan bölgeye göre liposuction ameliyatı sonrasında bir miktar ağrı, yanma ve acı hissedilebilir. Ancak hissedilse bile minimal olup basit ağrı kesiciler ve istirahat ile kolaylıkla kontrol altına alınabilmektedir.

Liposuction operasyonundan sonra iz kalır mı? 
Liposuction ameliyatından sonra başlangıçta belli olan izler size rahatsızlık vermeyecektir. Zamanla da belli belirsiz bir hal alacaktır.

Liposuction için yaş sınırı var mıdır? 
Liposuction beden gelişimini tamamlamış herkese yapılabilmekle beraber 18 yaşından küçükler için yasal zorunluluk gereği ailelerinin onayı gerekmektedir. Ayrıca kişinin her hangi bir sağlık problemi olmadığı ve ya operasyona engel bir durum söz konusu olmadığı sürece üst yaş sınırı yoktur.

Liposuction sonrası sonuç kalıcı mıdır? 
Liposuction sonrası yağ hücrelerinin sayısında azalma görülür ve bu hücrelerin kendini tekrar yenilemesi söz konusu değildir. Hasta kilosunu muhafaza ettiği takdirde sonuç kalıcıdır. Ancak aşırı kilo alıp verildiği takdirde; kalan hücreler yağ depolamaya devam ederek hacimlerini arttırdıkları için eksilen hücrelerin hacimsel olarak yerini alabilirler.

İlerleyen zamanda aynı bölgeye tekrar liposuction yapılabilir mi? 
Daha önce liposuction uygulanmış bölgede yeniden birikim olursa ve /veya bir düzensizlik olması durumunda kolaylıkla tekrar yapılabilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ameliyatsız Kilo Verme Seçenekleri Nelerdir?

Ameliyatsız Kilo Verme Seçenekleri Nelerdir? Ameliyatsız Kilo Verme Seçenekleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ameliyatsız Kilo Verme Seçenekleri Nelerdir​ ​yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat