Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Limonlu Suyun Bilmediğiniz Faydaları
Limonlu Suyun Bilmediğiniz Faydaları

Limonlu Suyun Bilmediğiniz Faydaları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Limonlu Suyun Faydaları Nelerdir? Limonlu Suyun Faydaları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Limonlu Suyun Bilmediğiniz Faydaları ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Limon, pek çok besleyici, pek çok vitamin (C vitamini, B vitaminleri) ve mineral (kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum) içerir. Limon suyu, dişler için zararlı olabilir bu nedenle limonun suyunu, suyla inceltip içmek daha faydalı olacaktır. Suyu, ılık tercih edin.

Bir limonun yarısını bir bardak suya ekleyin ve sabah ilk iş aç karnına bir bardak için.

İşte limon suyunun faydaları;

Enerji verir
Vitamin ve mineraller açısından zengin olan limon suyu enerjinizi de arttırır. Depresyonunuzu azaltır, sinirlerinizi alır çünkü limonun sinir sisteminizi rahatlatıcı etkisi vardır. Ayrıca moralinizi yükseltir ve zihninizi netleştirir. ​


İyileşmeyi hızlandırır
Limonda bulunan C vitamini yaraların iyileşmesini hızlandırır. Limon suyunu yaranıza sürerseniz bu etkiyi daha net görürsünüz. Ayrıca C vitamini, sağlıklı kemikler, bağ doku ve kıkırdak için de önemlidir. Bütün bunların yanında iltihap önleyici özellikleri de vardır. Günde en az 1 bardak limon suyu içerek daha az stresli olabilir ve yaralarınızı daha hızlı iyileştirebilirsiniz.

Sisteminizi temizler
Limon suyu, karaciğerinizi toksinlerden daha hızlı arındırır. İçeriğindeki sitrik asit enzim fonksiyonlarını maksimuma çıkartır. Limon, kan temizleyici olarak da işlev görür ve idrar yoluyla toksinlerin atılmasını da sağlar.

Daha temiz bir cildinizin olmasını sağlar
Limonlu su cildiniz için çok faydalıdır. C vitamini ve diğer antioksidanlar kırışıklıkları giderir, kızarıklıkları ortadan kaldırır ve serbest radikallerin neden olduğu hasarlarla savaşır. Yaşlanma lekelerinize ve yara izlerinize limon suyu sürerek görünümlerini azaltabilirsiniz. Ayrıca karaciğerinizi temizleyerek cildinizin daha güzel görünmesini de sağlar.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirir
Limon suyu, enfeksiyonlarla savaşır ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Limonun içeriğindeki C vitamini grip ve soğuk algınlığıyla savaşır, iltihap oluşumunu engeller ve demir emilimini arttırır.

Nefesinizi tazeler
Nefesinizi tazeler, diş ağrılarına hatta diş eti iltihaplarına bile iyi gelir. Fakat limon suyunu içtikten hemen sonra dişlerinizi fırçalamayın, bu, dişlerinize zarar verebilir.

Sindirime yardımcı olur
Sindirim sisteminizdeki toksinleri azaltarak sindiriminize yardımcı olur. Reflü, şişkinlik, mide bulantısıgibi sorunları giderir. Ayrıca kilo vermenize de yardımcı olur.


Her sabah aç karnına bir bardak ılık suyun içine yarım limon sıkarak için! Faydasını en kısa zamanda göreceğinizden eminiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Krill Yağının (Krill Oil) Faydaları Nelerdir?

Krill Yağının (Krill Oil)​ Faydaları Nelerdir? Krill Yağının (Krill Oil)​ Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Krill Yağının (Krill Oil)​ Faydaları Nelerdir ​yazısını sadece...

Kapat