Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Estetiği Hakkında Bilgiler / Lazer Uygulamaları / Leke Ve Şarap Lekesi (Port-Wine Stain) Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları
Leke Ve Şarap Lekesi (Port-Wine Stain) Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Leke Ve Şarap Lekesi (Port-Wine Stain) Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Leke Ve Şarap Lekesi (Port-Wine Stain) Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Leke Ve Şarap Lekesi (Port-Wine Stain) Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Leke Ve Şarap Lekesi (Port-Wine Stain) Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Şarap lekesi, her bin bebekten birinde doğum sırasında görülen, başlangıçta açık pembe renkte olup yıllar içinde koyulaşarak morumsu renge dönüşebilen ve çeşitli büyüklükte olabilen lekelerdir. Önce düz olan bu lekelerin zaman içerisinde yüzeyi sıklıkla kabalaşır ve üzerinde kabarıklıklar gelişebilir. En sık baş ve boyun bölgesinde görülür ve kendiliğinden geçmez. Hasta ömür boyu taşımak zorunda olduğu bu lekelerden lazer yöntemiyle kurtulabilir. Lazer; kılcal damarlarda, kiraz angiomlarında,rozasada (gülleme), gerilemeyen strawberry (çilek) hemanjiom da dahil olmak üzere vasküler lezyonların tedavisinde ve güneş hasarına bağlı yaşlanma tedavisinde en etkili tedaviyöntemlerinden biridir. Kliniğimizde, cilt lekelerinin tipine göre farklı lazer başlıkları kullanılmaktadır.

Lazer uygulaması sırasında acı hissi olur mu?
Lazerle yapılan bu tedavi sırasında sadece lastik çarpmasını andıran hafif bir acı duyulur. Uygulama kolaydır ve seanslar halinde yapılır.

Leke tedavisinde lazer dışında alternatif tedavi yöntemleri var mıdır?
Lazer tedavisi öncesi uzman doktor tarafından dikkatli bir değerlendirme yapılmalıdır. Bazı durumlarda örneğin; karışık tipteki ve/veya kitle oluşturan kavernöz tipteki hemanjiyomlarda cerrahi tedavi gerekebilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Lazer Epilasyon​

Lazer Epilasyon Ne İşe Yarar? Lazer Epilasyon hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Lazer Epilasyon​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat