Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Estetiği Hakkında Bilgiler / Vücut Estetiği / Şekillendirme / Lazer Liposuction Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları
Lazer Liposuction Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Lazer Liposuction Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Lazer Liposuction Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Lazer Liposuction Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Lazer Liposuction Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Lazer Liposuction Nedir?
“Lazer Lipoliz” ile “Liposuction” operasyonlarının kombine edilerek uygulandığı bir vücut şekillendirme yöntemidir, Lazer Lipolizkanülü çıkarılarak aynı delikten içeri Liposuction kanülleri ile girilip lazerin eritmiş olduğu yağlar emilerek ortamdan uzaklaştırılır. Uygulanan lazer bölgedeki kılcal damarları da bloke ettiği için kanama ve morluk oranı minimum düzeydedir. Hatta bazen kanama ve morluk durumu hiç görülmeyebilir de.

Lazer enerjisi ile yağ hücreleri parçalanırken, diğer sırada alt deriyi de etkileyen lazer enerjisinin kollajen ve elastik liflerin üretimini tetikleyerek doku kalitesini arttırdığı klinik olarak da onaylanmıştır.

Uygulama lokal yada genel anestezi altında gerçekleşir. Küçük kesi ile girildiği için rahatsız edici bir iz bırakması söz konusu değildir. 

Lazer Liposuction uygulama öncesi dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? 
Lazer liposuction uygulaması yapılacak kişiler çok dikkatli seçilmelidir. Lazer liposuction yapılacak hastanın kalp, şeker, tansiyon gibi rahatsızlıklarının olup olmadığı araştırılmalı ve genel sağlık durumu hakkında da fikir edinilmelidir. Hastanın kullandığı ilaçlar ( özellikle kan sulandırıcı ) dikkatlice araştırılmalıdır.

Lazer Liposuction için yaş sınırı var mıdır? 
Lazer Liposuction uygulaması 15 -16 yaşını geçmiş kişilere yapılabilir. Kişinin her hangi bir sağlık problemi olmadığı ve ya operasyona engel bir durum söz konusu olmadığı sürece üst yaş sınırı yoktur.

Lazer Liposuction vücudun hangi bölgelerinde etkili olur?
Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olan lazer liposuction ile karın, basen, bel gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlardan lokal yada genel anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kurtulmak mümkündür. Lazer liposuction erkeklerde meme büyümesi olarak bilinen jinekomastide de kullanılan etkili bir yöntemdir.

Lazer Liposuction uygulaması sırasında hasta ağrı acı hisseder mi? 
Lazer Liposuction, uygulama yapılacak bölgenin genişliği ve bölge sayısına bağlı olarak genel ya da sınırlı uyuşturma altında gerçekleştirilir. Bu nedenle lazer liposuction uygulama yapılan hasta uygulama esnasında hiçbir acı ve ağrı hissetmez.

Lazer Liposuction sonrası hastanın yapması gerekenler nelerdir?
Lazer liposuction sonrası, uygulama yapılan alanın genişliğine veya alan sayısına bağlı olarak 2-3 günlük istirahatler gerekebilir. Ancak bu süre içerisinde ve daha sonrasında sık sık yürüyüş yapılmasını öneriyoruz. Uygulama sonrasında özel bir korse kullanılmakta ve bu korse günlük kıyafetlerin altıda belli olmayacak şekilde hazırlanmıştır.

Kaç seans gereklidir?
Optimum sonuçlar almak için Lazer Liposuction yönteminde genellikle 1 seans yeterlidir. 

Lazer Liposuction uygulama sonrası bölgesel anlamda tekrar kilo alma olasılığı var mıdır?
Lazer Liposuction sonrası eğer kişi aşırı kilo alıp vermeye devam ederse bölgede kalan hücrelerin yağ depolaması sonucu yüzey düzensizliğine neden olan tümsekcikler yeniden oluşabilir. Bunun için Lazer Liposuction yaptığımız hastalara kilolarını muhafaza etmelerini öneriyoruz. Bu kurala uymadıkları için işlem yapılan alanda ortaya çıkmış tümsekcikler varsa; bunları ince bir kanülle yeniden aynı işlem yapılarak yüzey düzgünlüğünü tekrar sağlamak mümkündür.

Lazer liposuction sonrası sonuç kalıcı mıdır?
Lazer liposuction sonrası yağ hücrelerinin sayısında azalma görülür ve bu hücrelerin kendini tekrar yenilemesi söz konusu değildir. Hasta kilosunu muhafaza ettiği takdirde sonuç kalıcıdır. Ancak aşırı kilo alıp verildiği takdirde; kalan hücreler yağ depolamaya devam ederek hacimlerini arttırdıkları için eksilen hücrelerin hacimsel olarak yerini alırlar.

Lazer Liposuction yan etkisi var mıdır?
Lazer Liposuction sonrası uygulama yapılan bölgede belli bir süre hafif şişlik ve morarma görülmesi normaldir. Bunun dışında lazer liposuctionın olağan dışı yan etkisi yoktur.

Lazer Liposuction sonrası sonuç ne zaman görülür?
Lazer Liposuction sonrası nihai sonuç 4 – 6 ay sonrasında görülür.

Lazer Liposuction sonrası iz kalır mı?
0.5 – 1 mm. kesiler gibi küçük kesi yapıldığı için dikkati çeken, rahatsız eden bir iz kalmaz.

Lazer Liposuction sonrası ağrı olur mu?
Lazer Liposuction sonrası hastada ciddi ağrılar görülmez. Ağrı durumu oluşması halinde hekimin önereceği ağrı kesiciler ile ağrı durumu minimalize edilir.

Lazer Liposuction uygulama süresi ne kadardır?
Lazer liposuction da uygulama yapılacak bölgenin genişliğine ve yağ miktarına göre uygulanma süresi farklılık gösterir. Bu süre ortalama 1 – 3 saat arasında değişmektedir.

Lazer Lipoliz ile Lazer Liposuction arasındaki fark nedir?
Lazer Lipolizde Lazer Liposuction gibi aynı kesi ile uygulama yapılır, fakat Lazer Liposuction gibi yağlar emilmez. Lazer Lipolizde yağların zamanla vücuttan uzaklaştırılması prensiptir. Bu da nihai sonuç için zaman gerektirir. Oysaki Lazer Liposuctionda lazer sonrası eriyik haldeki yağlar emilir. Bu sayede daha kısa süre içinde sonuç alınmış olunur.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Lazer Lipoliz (Smartlipo) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Lazer Lipoliz (Smartlipo) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Lazer Lipoliz (Smartlipo) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler...

Kapat