Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Estetiği Hakkında Bilgiler / Vücut Estetiği / Şekillendirme / Lazer Lipoliz (Smartlipo) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları
Lazer Lipoliz (Smartlipo) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Lazer Lipoliz (Smartlipo) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Lazer Lipoliz (Smartlipo) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Lazer Lipoliz (Smartlipo) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Lazer Lipoliz (Smartlipo) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Yurt dışında laser assisted Liposuction olarak da adlandırılmaktadır. Smartlipo ile Lazer lipoliz, esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılması prensibine dayanır. Bu metod, liposculpture (vücut şekillendirme) uygulamalarında devrim niteliğinde yenilikçi bir prosedürdür. Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olan bu uygulama ile karın, basen, bel, gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlardan lokal anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kurtulabilinir. Smartlipo ile Lazer lipoliz yöntemi sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar.

Lazer Lipoliz nedir?
Yurt dışında laser assisted Liposuction olarak da adlandırılmaktadır. Smartlipo ile Lazer Lipoliz , esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılması prensibine dayanır. Bu metod liposculpture (vücut şekillendirme) uygulamalarında devrim niteliğinde yenilikçi bir prosedürdür. Dünyada 3 – 4 yıldır uygulanmakta olup başarısı kanıtlanmıştır.

Smartlipo Lazer Lipoliz cihazı ne gibi amaçlarla kullanılmaktadır?
Smartlipo Lazer Lipoliz cihazını başlıca üç amaçla kullanmaktayız:
1) Bölgesel yağ fazlalığının giderilerek vücuda şekil verilmesi amacıyla karın, basen, bel vb. gibi bölgelerde
2) Gevşek olan ciltte gerginlik elde edilmesi amacıyla yüz, boyun, kol içi, bacak içi, karın gibi bölgelerde
3) Terlemenin yokedilmesi amacıyla koltukaltında kullanılmaktadır.

Lazer Lipolizin avantajları nedir?
Lazer Lipoliz oldukça etkili, az invaziv, kanamayı önleyen (hemostatik), kısa sürede iyileşmeye olanak veren ve bandajlama süresinin çok kısa olduğu bir vücut şekillendirme prosedürüdür. Operasyon klinikte gerçekleştirilebilir ki bu hastanede gününü harcamak istemeyen hastalar için teşvik edici bir imkandır. Ayrıca uygulama için yapılan kesi 1-2mm boyutunda olduğu için neredeyse izi yok denecek kadar azdır. Hem uygulama sonrası doğrudan işe veya sosyal hayatına dönebileceği hemde sonuç yavaş yavaş 2-4 ay arasında ortaya çıkacağı için hastalar uygulama yaptırdıklarını söylemezlerse kimse bunu anlayamayacaktır.

Lazer Lipolizin nasıl etki eder?
Lazer Lipoliz işleminin uygulandığı bölgede temel olarak 3 etkisi vardır. Lazer Lipolizde lazer ışığının kanülden çıktığı bölgedeki Fotomekanik etki sonucu bu bölgedeki yağ hücrelerinin zar bütünlüğü bozulur. Hücrelerin içerdiği yağ , hücreler arası alana akar. Bu düşük viskoziteli içerik istenirse vücudun doğal yollardan dışarı atması için o bölgede bırakılabilir yada ince bir kanül yardımıyla düşük bir basınçla emilerek dışarı alınabilir. Fotomekanik etkinin oluştuğu alanın hemen dışındaki alanda Fototermal etki ile bu bölgedeki ince damarlarda koagülasyona (pıhtılaşma) neden olur. Bu etki sonucu işlem sırasında yada sonrasında kanama görülmesi engellenerek uygulama sonrasında morarma olmaması sağlanır. Fototermal etkinin oluştuğu alanın hemen dışında kalan alanda ise Fotostimülasyon etkisi yaratır. Bu etkinin görüldüğü alanlarda ise kollajen sentezi uyarılarak yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış olur. Bu etki sonucunda uygulama yapılan ciltte belirgin bir toparlanma ve gerilme elde edilir.

Lazer Lipolizdeki etkilerin sağladığı yararlar nelerdir?
Bu etkiler sayesinde Lazer Lipoliz az invaziv (travmatik) ve etkili bir yöntemdir. Uygulama sonrasında uzun süre korse giyilmesi gerekmez, bölgeye göre sadece 4-7 günlük bir süren korse giyilmesi yeterlidir. Tekrarlamak gerektiğinde liposuctiondaki gibi ilkinden daha travmatik bir prosedür değildir. Ayrıca klasik Liposuction metodlarıyla vücut şekillendirmenin zor olduğu kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt, ayak bilekleri gibi bölgelerde dahil olmak üzere tüm vücut bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Lazer Lipoliz hangi vakalarda ideal seçimdir?
Lazer Lipoliz, özellikle :
1) Birkaç bölgesinde az veya orta düzeyde yağ fazlalığı olan;
2) Boyun ve yüz cildinde gevşeklik ve çene altında yağlanma olan,kol içinde yağlanma veciltte gevşeklik olan, bacak içinde yağlanma ve ciltte gevşeklik olan;
3) Koltukaltında terleme şikayeti olan hastalar için idealdir.

15-16 yaşından büyük herhangi bir cinsiyetteki hastaya uygulanabilir. Tüm vücuttaki bir çok bölgede ileri derecede yağ birikimi olan hastalarda ise tumescent liposuction ile birlikte kullanılırsa, uygulama sonrasında ciltte görülebilecek sarkma ve düzensizlikleri azaltarak elde edilen sonucun daha da iyi olmasını sağlar. Tumescent tekniğinde kullanılan sıvı , Nd-YAG lazer ışığını absorbe etmediği için herhangi bir ters etkileşim olmaksızın kombine edilebilir. Yüz, Kol içi, Bacak içi cilt gevşekliğinin germe ameliyatı gerektirecek kadar çok ileri derecede olmaması gerekir. Bu tarz vakalar ancak daha travmatik olan başka bir uygulama yaptırmak istemiyorlarsa uygulamaya alınabilirler.

Lazer Lipolizle Liposuction’ın farkı nedir?
Klasik liposuction işleminde o bölgeye tekniğe göre değişmekle birlikte sıvı verilir ve sonra yüksek bir negatif basınçla yağlar çekilir. Liposuction işlemi genelde hastanede ve narkoz altında yapılır. 10-15 gün süren morluk görülebilir. Sonrasında ise uzun süre (4-6 hafta) korse kullanmak gerekir. Hafif liposuctionda bile 3-4 günlük bir toparlanma süreci gerekir.

Lazer lipoliz öncesinde nelere dikkat edilmelidir?
Tedavide en önemli olan konu uygun hastanın seçilmesidir. Tedavi öncesi herhangi özel bir ön hazırlık yoktur. Ancak hastanın alerjik olduğu ilaçlar yada şeker, kalp, tansiyon gibi kronik hastalığı , pıhtılaşma sorunu olup olmadığı gibi genel sağlık durumu ile ilgili cevaplar alınır ve bunlara yönelik tedbirler sağlanır.

Tek seans yeterli midir?
Uygulamalar genelde 1 seanstır ama yağlı dokunun hacmine veya cilt gevşekliğinin fazlalığına göre seans sayısı arttırılabilir. 3 ay ara ile tekrarlamak mümkündür.

Ne kadar süre istirahat gerekir?
Hasta uygulama yapıldıktan sonra hemen işine dönebilir. İşinden yada sosyal hayatından hiç ayrı kalması gerekmez. Az travmatik bir uygulama olduğu için iyileşme süreci klasik liposuctiona göre çok daha hafiftir.

Lazer Lipoliz sonrası nelere dikkat etmek gerekir?
Lazer Lipolizin 10 gün sonrasında başlanacak ve hastalara lenfatik drenajı sağlayıp , ödemi azaltan, cilt tonusunu olumlu yönde arttıran Triactive gibi soft masaj uygulaması sonuçları daha da mükemmelleştirecektir. Her metodta olduğu gibi bunda da tekrar aynı bölgedeyağlanma olabilir. Uygulama sırasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmez. Ancak hasta gereğinden fazla kalori alırsa kalan yağ hücrelerinde hacim olarak artış olma olasılığı mevcuttur. Böyle bir durum olursa işlemi tekrar yapmak gerekir. Bu nedenle her zaman hastalarımıza uygulama sonrası spor yaparak ve gıda alımında aşırılıkları varsa bunları azaltarak elde edilen sonucu korumalarını tavsiye ediyoruz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Karın Estetiği (Abdominoplasti) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Karın Estetiği (Abdominoplasti) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Karın Estetiği (Abdominoplasti) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler...

Kapat