Lazer İle Vajinal Gençleştirme

Lazer İle Vajinal Gençleştirme

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Lazer İle Vajinal Gençleştirme Yöntemi Nasıldır? Lazer İle Vajinal Gençleştirme hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Lazer İle Vajinal Gençleştirme​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Vajinal daraltma olarak da bilinen, lazerle vajinal gençleştirme, günümüzde yaygın uygulanan bir prosedür olma yolunda ilerliyor.

Lazerli vajinal gençleştirme nedir?
Lazerli vajinal gençleştirme ya da daraltma, vajinal genişlemesi olan anne ve kadınların cinsel yaşamını gençleştirmek ve hayatlarını canlandırmak amacıyla yapılan bir prosedürdür. Birçok kadın doğumdan sonra vajina gevşekliği olarak bilinen bir durumdan şikâyet etmektedir. Vajina, kas elastikiyetini kaybeder ve kadın yürüyüş, egzersiz ya da seks yaparken, fark edilir derecede sarkar ve gevşer.

Vajinal daraltmadan yıllardır söz edilmekte. Fakat rahim ya da başka bir organ vajina çıkışından sarkmadığı sürece, kadınlara, doğum yapan anneler için bunun normal olduğu ve pelvis tabanındaki kasları sıkılaştırmak için Kegel Egzersizlerini yapmaya devam etmeleri gerektiği söylenir. Ancak işin gerçeği Kegel Egzersizleri birçoğumuzda işe yarıyor, fakat hepimizde değil.

Ve bu durumun “normal” olması, kadınların bununla yaşamak zorunda olduğu anlamına gelmiyor. Laserli vajinal gençleştirme, vajina kanallarını ve girişini cerrahi araç olarak lazer kullanarak darlaştıran invasif olmayan (neşter kullanılmasını gerektirmeyen) bir prosedürdür.

Lazerli vajinal gençleştirme, geleneksel vajinal daraltmadan daha mı iyi?
Geleneksel vajina daraltmada cerrah, işlem için neşter kullanır ve kanamayı durdurmak için yakma işlemi yapar. Lazerin en önemli faydası cerrahların kesinliği arttırmış olmaları ve daha pürüzsüz sonuçlar alınmasıdır. Lazerin ısısı, aynı aletin kullanılmasıyla kan kaybını azalttığı gibi, kan damarlarını da uygun bir şekilde kapatmaktadır.

Her iki prosedürde de işlem, vajina kaslarının toparlanmasıyla yapılsa da lazer kullanımıyla ilgili temel faydalar şunlardır:

  • Daha az kan kaybı
  • En az yara izi
  • Daha düşük enfeksiyon riski
  • Daha az iltihap
  • Daha hızlı iyileşme süreci


Lazerli vajinal gençleştirme işlemi ne kadar sürmektedir?
Cerrahinin karmaşıklığı ve kaç tane işlem yaptırdığınıza bağlı olarak lazerli vajinal gençleştirme operasyonu 1 ya da 2 saat sürmektedir. Ayrıca ayakta tedavi kliniklerinde de yapılabilmektedir, yani geceyi hastanede geçirmeniz gerekmez. Birçok kadın operasyondan 4-6 gün sonra işe dönebilmektedir. Genel olarak, iyileşmek için 8 hafta gerekir ve bu süre içinde cinsel ilişkiye girmemeniz, egzersiz yapmamanız ve ağır şeyler kaldırmamanız tavsiye edilir.

Lazerli vajinal gençleştirme işleminin fiyatı nedir?
Bu işlemin maliyeti cerraha ve kullandığı cihaza göre değişiklik gösterebilmektedir. Daha deneyimli Lazerli vajinal daraltma eğitimi almış cerrahlar size daha yüksek bir fiyat verebilir. Ancak bizim fikrimizi soracak olursanız konu vajinal cerrahiyse, uygun bir fiyat ya da pazarlık yerine yetenekli ve eğitimli bir doktor aramalısınız. Böyle önemli bir konuda hastalarını yıllardır mutlu etmek oldukça önemli bir başarıdır.

Ayrıca doktorunuza verdiği fiyatın neleri kapsadığını sormanız sizin için faydalı olacaktır, çünkü bazı doktorlar işlem fiyatına anestezi, hizmet gibi bazı ücretleri dahil etmemektedirler. Lazerli vajinal daraltma konusunda eğitimli ve yanında rahat edebileceğiniz bir doktor bulmanız sizin için en önemlisidir.


Bütün bu bilgileri göz önünde bulundurduktan sonra, bu operasyonu geçirip, geçirmeyeceğinize karar vermeniz, sağlığınız ve operasyon sonrası memnuniyetiniz açısından önemli olacaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Işık Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Işık Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Işık Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Işık...

Kapat