Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon​

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Lazer Epilasyon Ne İşe Yarar? Lazer Epilasyon hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Lazer Epilasyon​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Kadın ve ya erkek fark etmez, özellikle görünümüne özen gösterenler istenmeyen tüylerinden kurtulmanın yollarını aramakta. Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın bir yolu da; lazer epilasyondur.

İstenmeyen tüylerin yok edilmesinde kullanılan klasik yöntemler acı vermenin ötesinde kısa süreli sonuç sağlamaktadır. Lazer epilasyon ise sunmuş olduğu çözüm sayesinde tercih edilen epilasyon yöntemlerinden biri haline gelmiştir.

Bursa’daki kliniğimizde Tarama Diode, Alexandrite, ND Yag, IPL ve UPL lazer epilasyon cihazları kullanılmaktadır. Vücut bölgesi, cilt tipi, cilt rengi, kıl yapısı farklılıklarında uygun olan cihaz ile uygun dozda işlem yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon ile vücut bölgesi, cilt tipi, cilt rengi, kıl yapısı ve hormonal bileşenlere bağlı olarak %70-95 başarıyla ortalama 6–8 seansta optimal sonuçlar alınabilmektedir.

Önemli bir not: Yasal koşulların değişimi ile güzellik merkezleri ve salonlarında lazer epilasyon yasaklanmıştır. Bu uygulama dal merkezleri, tıp merkezleri, poliklinik ve hastane bünyesinde yapılabilecektir.

Tarama Diode Lazer İle Lazer Epilasyon
Tarama Diode Lazer hastanın kıl ve cilt yapısına göre uygun programı belirler ayrıca uzman manuel ayar ile de uygulama yapabilmektedir. Tüm cilt tiplerinde ve kıl yapısında Tarama diode ile uygulama yapılabilmektedir. Yüzeyde ince kıllarda, kalın kıllarda ve en önemlisi batık kıllarda da etki gösterir. Soğuk hava aparatı ile hasta konforu ön plandadır.Hızlı bir sistem ile çalışır. Örneğin diğer lazer sistemleri’nin 150 dk içerisinde yaptığı tüm vücut uygulaması Tarama Diode Lazer ile 30 dk. içerisinde gerçekleşir.

Alexandrite Lazer İle Lazer Epilasyon
Çok koyu olmayan ten rengi ve koyu renk tüylerde kullanılabilecek çalışma prensibine sahiptir. Tüylerin işlem sonrası yüzeyden hemen uzaklaşması önemli kolaylık sağlar. Cihazının yüksek soğutucu sistemi sayesinde acı duyulmaz. Lazer ışını doğrudan kıl köküne ulaşarak iyi sonuçlar verir.

ND-YAG Lazer İle Lazer Epilasyon
Dalga boyu en uzun olan epilasyon lazeridir. Lazer hem doğrudan kıl köküne etki etmekte ve hem de kılın çevresinde bulunan perifollüküler damar ağını hedef alarak kıl kökünün beslenmesini engellemektedir. Böylece her türlü kıl ve cilt tipine her mevsimde etkili olabilmektedir. Cihazının yüksek soğutucu sistemi sayesinde acı duyulmaz.

IPL Lazer İle Lazer Epilasyon
IPL yoğun ışık atış prensibi ile çalışır. Daha çok açık tenli kişilerde ve açık renkli, ince tüylerde sonuç sağlar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kim Korkar Geçen Yıllardan?

Botulinium Toksin Tip A Preparatı Enjeksiyonları Nedir? Botulinium Toksin Tip A Preparatı Enjeksiyonları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Botulinium Toksin Tip A Preparatı Enjeksiyonları​ ​yazısını sadece bilgi...

Kapat