Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Saç Bakımı / Kuru Ve Koyu Renk Saçlar İçin Bakım Önerileri
Kuru Ve Koyu Renk Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kuru Ve Koyu Renk Saçlar İçin Bakım Önerileri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kuru Ve Koyu Renk Saçlar İçin Bakım Önerileri Nelerdir? Kuru Ve Koyu Renk Saçlar İçin Bakım Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kuru Ve Koyu Renk Saçlar İçin Bakım Önerileri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Saçlarınızın aşırı kuru olmasının farklı nedenleri olabilir. Koyu renk saçların kökte kıvrımlı bir yapıda olması, doğal yağın saç uçlarına kadar inmesine engel olmaktadır.

Eğer saçlarınız, olduğundan daha kuru görünüyorsa, saçınıza ihtiyacı olan nemi kazandırmak için birkaç yardımcı yönteme başvurmamız gerekebilir. Kuru saçlarınız için (yıpranmış saçlar farklı), aşağıda bahsedeceğimiz bazı (ya da bütün) yöntemleri uygulayarak saçınızı onarabilmeniz mümkün. Bir gece de bu kuru saçlardan kurtulmanız elbette ki imkânsız. Ama zaman içerisinde, sabırla beklediğinizde saçlarınızdaki o güzel yumuşaklığı hissetmeye başlayacaksınız.

Maşa ve düzleştiricilere ara verin
Saç kurutma makineleri, düzleştiriciler ya da dalga vermek amacıyla kullandığınız maşalar kuruluğa neden olan sebeplerin en başında gelir. Bu aletler, aşırı ısı nedeniyle saçlarınızı daha fazla kurutarak, zarar verirler. Bu yüzden, eğer siz de bu aletlerden herhangi birini sürekli ya da düzenli bir şekilde kullananlardansanız, bunu haftada bire indirin. Onun yerine, saçınız ıslakken kullanabileceğiniz bakım setlerinden uygulamaya çalışın ve bırakın saçlarınız biraz kendi kendine kurusun. Eğer bu ısıyla şekil veren aletlerden uzak durmayı tamamen başarabilirseniz, saçınızın daha kısa sürede yumuşadığını göreceksiniz. Bu sırada saçınıza, yormadan yıpratmadan da şekil ve form verebileceğiniz bazı teknikler keşfetmeniz de mümkün.

Bir süre saç boyası kullanmayın
Neredeyse bütün bayanların saç boyalarıyla arası çok iyi. Fakat çoğu zaman, bu boyalar tek başına saçınızı kurutmaya yeter. Özellikle, bazen saç renginizi açtırmak için kullandığınız açıcı maddeler kuruluğun en büyük sebebidir. Onun yerine saç renginizi canlandıran ürünlerden kullanın ve isteğiniz canlı saçlara boya kullanmadan sahip olun. İlle de boyatmalıyım diyenlerdenseniz şayet, o zaman kendi i doğal saç renginize yakın bir tonda boya kullanmaya çalışın. Bu sürekli saçımın dibi çıktı, boyası aktı derdinden sizi biraz uzaklaştıracak ve daha az boya tekrarına başvuracaksınız. Sonuç; Daha yumuşak saçlar

Tercihlerinizi saçlarınızı yıpratmayan stillerden yana yapın
Saçlarınızı yaptığınızda, eğer pamuklu kıyafetler, yün şapkalar ya da yün kazaklar kullanıyorsanız saç uçlarınızı sürtünmeden dolayı öldürüyorsunuz demektir. Çünkü kuru saç uçları çok çabuk kırılabilir ya da çatallaşabilir ve saçlarınızı kaybetmeye başlayabilirsiniz. Aşınmaya sebep olan modellerden en azından bir süreliğine uzak durmanızı tavsiye ederiz; Daha çok yıpranma ve kuruluğa yatkın örgüler ( sıkı örgüler, büklümlü kalın örgüler, düz büküm örgüler), yüksek topuzlar, boyun arkasında toplanmış kabarık topuzlar, Fransız ruloları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Saçlarınızı gece boyunca koruyun
Gün boyunca saçınızı yıpratmayacak modelleri seçmenizin yanı sıra, gece uyurken de aynı özeni göstermeniz önemlidir. Saten başlıklar, saten yastıklar her zaman saçlarınıza, bir pamuklu yastıktan ya da başınıza saracağınız bir eşarptan daha nazik davranacak ve saçlarınızın kurumasını en aza indirecektir.

Durulayın ve ardından mutlaka saç kremi sürün
Koyu renk saçların her gün yıkanmaması aslıda daha iyidir. Özellikle de kendi doğal saçlarınızsa. Eğer her gün spor yapıyorsanız ya da düzenli olarak her gün yüzüyorsanız, teri, tuzu ve kloru bir şekilde vücudunuzdan atmanız gerekiyor. Havuza daldıktan ya da yorucu bir egzersizden sonra mutlaka duş alın, saçınızı iyice durulayın ve ıslak saça uygulayabileceğiniz bir nemlendirici eğer o da yoksa en azından saç kremi uygulayın. Saç kremleri saçınızın ve saç derinizin temiz, kuruluktan uzak bir canlılık kazanmasını sağlar.

Kremler, kremler ve yine kremler
Koyu renk saçınız varsa çok fazla saç kremi kullanmanız çok faydalı olamayacaktır. Onun aksine, düzenli bir şekilde dipten saç uçlarınıza kadar özenle uyguladığınız bir bakım ile kuruyan saçlarınıza, özledikleri nemi kazandırmanız mümkün. Aşırı kuru saçlar için haftada bir veya iki kez, güzelce uygulanan saç kremi yeterli olacaktır. Kaliteli bir saç bakım kremi edinmeye çalışın. Kökten uçlara kadar iyice yedirin. Saçınızı streç film ile kaplayıp, evde birkaç saat keyfinize bakabilirsiniz. Hatta saçınızın daha fazla nemlenmesini istiyorsanız, biraz nemli bir havluyla bir kat daha sararak hem ısı hem nem kazandırmış olacaksınız.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Evde Saç Boyamanın İncelikleri
Evde Saç Boyamanın İncelikleri

Evde Saç Boyamanın İncelikleri Nelerdir? Evde Saç Boyamanın İncelikleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Evde Saç Boyamanın İncelikleri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat