Anasayfa / Bebek Ve Çocuk Sağlığı / Bebek Ve Çocuk Bakımı / Kundaklama Kalça Çıkıklığına Sebep Oluyor
Kundaklama Kalça Çıkıklığına Sebep Oluyor​

Kundaklama Kalça Çıkıklığına Sebep Oluyor

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kundaklama Kalça Çıkıklığına Sebep Oluyor​ Mu? Kundaklama Ve Kalça Çıkıklığı​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kundaklama Kalça Çıkıklığına Sebep Oluyor​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​​​Kalça çıkıklığı adını vermiş olduğumuz rahatsızlık doğuştan geldiği gibi daha sonradan da meydana gelen bir rahatsızlıktan oluşmaktadır. Eski zamanda annelerimiz bebeklerini beler ve kundaklama adını verdiğimiz işlemi uygularlardı. Lakin bu durum pekte sağlıklı bir kavramı ortaya koymuyor.


Günümüzde kundaklanan bebeklerin bilinçsizce sarılması sonucu bebek kendini rahat hissetmeyip hareket haline geldiğinde zorlanmadan dolayı kalça çıkıklığı adını verdiğimiz rahatsızlık söz konusu oluyor.


Bazı anneler ise eli düz olur ayağı düz olur gibi düşüncelerle bu sağlık sorununa karşıt oluyor. Fakat şu bir gerçek ki zamanımızda bilinçsiz kundaklama yöntemi ile bir çok bebek bel ve kalça kemikleri bölgelerinde rahatsızlık ile tedavi ediliyor.

Bebeğinizin ilk doğduğu andan bu yana düzenli ultrasonografi çekilmesi ve bunların takip edilmesine mutlaka özen göstermelisiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bebeğinizin Emeklemesini Sağlayacak Öneriler

Bebeğinizin Emeklemesini Sağlayacak Öneriler Nelerdir? Bebeğinizin Emeklemesini Sağlayacak Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeğinizin Emeklemesini Sağlayacak Öneriler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat