Kumar Ve Aile

Kumar Ve Aile

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kumar Ve Aile hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kumar Ve Aile yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bağımlılık tedavisine devam eden bağımlı bireyin ailesi özellikle aynı çatı altında yaşayan aile bireyleri bağımlılık konusunda bilinçlenmeli ve eğitim almalıdır. Bağımlılığın ne olduğu, bağımlı kişiye nasıl yaklaşacağı, yapması ve yapmaması gerekenleri bu bilinçlenme ve eğitim sürecinde öğrenmelidir. İlgili kavramları, tedavi yöntemlerini, karşılaşacağı tuzakları-zorlukları ve bunlarla başa çıkmayı öğrenen ailenin, eşin ve yakınların tavırları bağımlının iyileşmesinde önemli bir etkendir. Onlar değiştikçe, bağımlı da değişmekte, bağımlılık tedavisinin başarı şansı artmaktadır.

Ailede bağımlı bir bireyin varlığı diğer aile üyeleri üzerinde birçok etkiye sahiptir. Eşler veya anne babalar bu durumla başa çıkmakta zorlanır. Ailede bağımlı bir bireyin varlığı diğer aile üyeleri için de ciddi sosyal ve ruhsal yükler getirmektedir.

Aile üyelerinin, eşlerin veya yakınların kendi ruhsal sağlıklarını korumaları ve kazanmaları, bağımlının iyileşmesine de yardım etmektedir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kumar Bağımlılığı Tedavisi

Kumar Bağımlılığı Tedavisi Var Mıdır? Kumar Bağımlılığı Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kumar Bağımlılığı Tedavisi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat