Anasayfa / Sağlık Rehberi / Kumar Bağımlılığı / Kumar Bağımlılığı Risk Faktörleri
Kumar Bağımlılığı Risk Faktörleri

Kumar Bağımlılığı Risk Faktörleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kumar Bağımlılığı Risk Faktörleri Nelerdir? Kumar Bağımlılığı Risk Faktörleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kumar Bağımlılığı Risk Faktörleri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Kişilerin yaşamında mevcut bazı faktörlerin patolojik kumar bağımlılığı riskini artırdığı belirtilmektedir. Bu faktörler:

  • Davranış bozuklukları: Madde kullanımı veya psikolojik bazı sorunların varlığı riski artırabilir.
  • Yaş: Kişi küçük yaşta kumar ile tanışmışsa, patolojik kumar bağımlısı olma olasılığı geç yaşta başlayanlara oranla daha yüksek olacaktır.
  • Cinsiyet: İstatistikler, kumar bağımlılarının çoğunluğunun erkek olduğunu göstermektedir.
  • Yer: Kişi kumar oynanan yerlere yakın bir bölgede ikamet ediyorsa bu durum kumar bağımlılığı riskini artıracaktır.
  • Aile: Anne/ babası kumar sorunu yaşayan kişilerin kumar problemi yaşamaları olasılığı diğer kişilere göre daha yüksektir.
  • İlaç kullanımı: Bazı Parkinson ilaçları yan etki olarak kişilerin davranışlarında değişikliklere yol açabilmektedir. Bu değişiklikler arasında aşırı seks ve yeme düşkünlüklerinin yanında kumar eğilimi de olabilmektedir.
  • Kişilik özellikleri: Genelde kumar bağımlıları her alanda risk almayı seven kişilerdir. Hayata karşı pozitif bir bakışları ve bitmeyen bir enerjileri olabilir. Risk alma düşkünlüğü en çok mali konularda kendini gösterir. Dolayısıyla bu kişiler kumar oynamadan kendilerini rahatsız hissederler.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kumar Bağımlılığında Kişilik Özellikleri

Kumar Bağımlılığında Kişilik Özellikleri Nelerdir? Kumar Bağımlılığında Kişilik Özellikleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kumar Bağımlılığında Kişilik Özellikleri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat