Kulak Kürdanı Ne Kadar Sağlıklı?

Kulak Kürdanı Ne Kadar Sağlıklı?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kulak Kürdanı Ne Kadar Sağlıklı? Kulak Kürdanının Zararları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kulak Kürdanı Ne Kadar Sağlıklı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

İnsan vücudundaki tüm organların işlevlerini kusursuz yerine getirmesini ister. Lakin bazen yaptığımız bir kaç hata sonucu bu mümkün olmayabilir. Bilinçsizce kullandığımız eşyalar ile organlarımıza zarar verebiliriz. Bizim karşımızdaki insanın bize anlatmak istediğini anlamamızı sağlayan en önemli organ kulaktır.

Kulaklarımız insan oğlunun hayatını kolaylaştıran ve birbiri arasında iletişimi etkenleştirmektedir. Kulağımız kaşındığında, aktığında veya herhangi bir rahatsız edici durumla karşılaştığımızda kulağımıza kulak çöpü dediğimiz ucu pamuklu kürdanla müdahale etmemeliyiz. Çünkü kulak çöpünü bir defa kulağımıza sürdüğümüzde ardından bir kere daha sürüp tam temizlensin diye uğraşırken çıkarmış olduğumuz mikroorganizmaları geri kulak birimlerimize bulaştırabiliyoruz. Buna bağlı olarak da kulağımızda egzama, orta kulak iltihabı, mantar, kanama, yaralama vb. ile sonuçlanabiliyor.

Kulak kiri kulak kürdanı ile temizlenmeye çalışırken tam ulaşılmaz birimlere kadar gidebiliyor buda kulağınızda kaşıntı olmasına sebebiyet veriyor. Kulağınız daha sonradan hekim tarafından temizlense de yapmış olduğunuz bilinçsiz kullanım yüzünden kulak hastalığınız bir süre sonra tekrar ortaya çıkıyor.

Kulağınızla ilgili bir sıkıntı yaşadığınız zaman en doğru olanı bir hekime başvurup temizletmek olmalıdır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Son Dönem Böbrek Yetersizliğinde Tedavi Alternatifleri

Son Dönem Böbrek Yetersizliğinde Tedavi Alternatifleri Nelerdir? Son Dönem Böbrek Yetersizliğinde Tedavi Alternatifleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Son Dönem Böbrek Yetersizliğinde...

Kapat