Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Estetiği Hakkında Bilgiler / Yüz Germe / Küçük Dokunuş İle Büyük Fark! HOOK LIFTING
Küçük Dokunuş İle Büyük Fark! HOOK LIFTING

Küçük Dokunuş İle Büyük Fark! HOOK LIFTING

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hook Lifting Nedir? Hook Lifting hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Küçük Dokunuş İle Büyük Fark! HOOK LIFTING yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Neştersiz uygulamalara bir yenisi daha eklendi. Hook Lifting. Medicana Hastanesi Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural bu yeni uygulama ile ilgili Alem okuyucuları için sorularımızı yanıtladı.

Hook Lifting’in açılımı nedir?
Hook Lifting kanca ile gerdirme demek tam manasıyla. Kanca şeklindeki iğnelerden oluşmuş bir biyomekanik sistem ile yüzün sıkılaşması ve sarkıklıkların tedavi edilmesi için kullanılan son sistem bir tedavi alternatifidir. Aslında tıbbında yabancı olmadığı cerrahi işlemlerde kullanılan bir iplik çeşidi ile annanelerimi/.in iğne oyası gibi ince ince cilt altını örüyoruz. Tamamen bir terzi edasıyla yapılan sanatkarca bir iş bu.

Kimlere yönelik bir uygulama?
Gençleşmek isterken majör olmayan ufak müdahaleler ile daha canlı daha dinamik görünmek isteyen yüzde yaşlanma izleri başlamış tüm bireyler için uygulanabilir. Bir yaş sının yoktur. Belirli bir yaş grubu söylemek yerine ciltte sarkma ve kırışıklık olan tüm bireylerin hook liftinge aday olduğunu söyleyebiliriz. Burda amacımız hastaların sarkma ve kırışıklıklarını düzeltip yorgun ifadelerini değiştirip daha genç ve daha canlı bir yüze kavuşturabilmektir. Bu aldığımız sonuçlar kişiden kişiye değişmekle beraber insanları genel 164 anlamıyla daha genç bir yüze kavuşturabiliyoruz.

Hasta profilinizi kimler oluşturuyor?
Genelde çalışan insanlar ve tabi çalışma hayatından iyileşme döneminde uzak kalmadan hızlıca dönmek isteyen hastalar tercih ediyorlar.

Cerrahi bir müdahale olmaması hastalar açısından nasıl bir avantaj sağlıyor?
Hastalar gündelik hayatlarına hemen dönüyorlar ama sihirbaz ipliklerimiz bu süreçte çalışmaya devam ediyorlar. Süreç gün geçtikçe daha canlı daha sıkı bir cilt oluşana kadar devam ediyor. Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri arasında yepyeni bu teknikle hem ağrısız hemde hayatımıza ara vermeden istediğimiz etkiyi elde edebiliyoruz ve bence bu segmentte yapılan işlemler içinde yıldızı hızla parlayan popüler olma yolunda ilerleyen en güncel tedavi alternatifi hook lifting.

Uygulama yöntemleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz?
Hook lifting tamamen ayaktan tedavi uygulamaları içinde yer almaktadır, uygulama da son derece basittir. Bireyler bu işlem için öğlen arasında misafir olup, öğleden sonra da iş yerlerine işlerinin başına dönüyorlar. Metod ameliyathane şartları ve derin anestezi gerektirmez. Topikal ya da lokal anestezi ile uygulanır. Yan etkisi olmayan, vücut tarafından tümüyle eritilebilir cerrahi ameliyat ipinin cilt içine yerleştirilmesi sonucunda; ip cilt altında hem dokuyu kaldıran bir dayanak vazifesi görür hem de kollajen ve diğer bağdokusu elemanlarını uyararak ciltte bir gençleşme ve yenilenme sürecini meydana getirir. Hook lifting bir askı tekniği değildir. Liftin etkisi tamamen dokudaki inflamasyon sürecinin tetiklenmesi ile meydana gelir Hastaların duydukları ağrı sadece iğne batması kadar olduğu için öncesinde sürülen kremler ile ağrı duymalarını engelliyor bu yüzden herhangi bir anestezi uygulamamıza gerek kalmaksızın işlem uygulanabilmektedir.

Yöntem ne kadar sürede etki ediyor ve belirgin yan etkileri var mı?
İlk yapıldığında bir canlılık fark etmek mümkün ama esas vurucu etkisi 3. Ayda ortaya çıkıyor ve etkisi 24 ay kadar sürüyor. Uygulama sonrasında belli belirsiz bir şişlik ve morluk nadiren de olsa olabilir ancak tüm bu etkiler 3-5 gün içerisinde tamamen ortadan kalkabilir ve makyajla rahatlıkla kapatılabilir.

ALEM_20140910_164

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yağlı Yiyecek İle Stres Bir Araya Gelince Metabolizma Düşüyor

Yağlı Yiyecek İle Stres Bir Araya Gelince Metabolizma Düşer Mi? Yağlı Yiyecek İle Stres Bir Araya Gelince Metabolizma Düşmesi hakkında sizin için topladığımız bilgiler...

Kapat