Kuaförde Nasıl Davranmanız Gerekir?

Kuaförde Nasıl Davranmanız Gerekir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kuaförde Nasıl Davranmanız Gerekir? Kuaförde Davranış Şekilleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kuaförde Nasıl Davranmanız Gerekir​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Eğer kuaförünüze her gidişinizde güler yüzle karşılanmak, en kalabalık saatlerde bile iyi muamele görmek istiyorsanız, kuaförünüzle olan iletişiminiz ve kuafördeki davranış şekliniz gerçekten önemlidir.

Kuaförde nasıl davranmalı, neler yapılmalı ve neler yapılmamalı? İşte en sık karşılaştığımız sorular.

Biraz geç kalmak sorun olur mu?
Randevunuza zamanında gitmek gerçekten önemlidir. Eğer dakik biri değilseniz bile kuaförünüz söz konusu olduğunda buna gerçekten de önem vermelisiniz. Normalde randevularınıza zamanında gidiyorsanız, nadiren geç kalmanız anlaşılabilir bir durum olacaktır ama bunu bir alışkanlık haline getirmeyin!

Saç stilistim randevuya geç kaldığında sorun etmeli miyim?
Saç stilistiniz, diğer bir deyişle saçınıza şekil veren kişi, randevunuza geç kalabilir. Sonuçta saça şekil vermek önemli ve titizlikle yapılması gereken bir iştir ve her zaman planlanan zamanda saç şekillendirmesi bitmeyebilir. Eğer stilistiniz randevu saatinizde bir önceki işini henüz bitirememişse, ona sinirlenmeyin. Sabırlı olun ve kuaförünüzdeki dergileri karıştırın. Fakat bekleme süreniz gerçekten fazla olursa, bunu belirtmenizde bir sakınca yoktur. Bu durumla çok sık karşılaşıyor ve bundan rahatsız oluyorsanız, yapılacak en doğru hareket, kendinize başka bir kuaför ya da saç stilisti bulmak olacaktır.

Kime bahşiş vermeli?
İşte en sık karşılaştığımız soru! Bu sorunun cevabı aslında o kadar da zor değil! Eğer bahsettiğimiz kuaför küçük bir yerse ve saç stilistiniz aynı zamanda kuaför salonunun sahibi ise iyi hizmet ve güzel kesim için bahşiş verebilirsiniz ama bahsettiğimiz kişi büyük bir kuaförün sahibiyse, ona bahşiş vermenize gerek yoktur. Tabii size öncelik tanıyor ve isteklerinize iyi cevap veriyorsa bahşiş vermek size kalmış bir durumdur. Böyle yerlerde, saçınızı yıkayanlar ve genellikle stajyerdirler ve az maaş alırlar. Onlara bahşiş vermeniz düşünceli bir davranış olacaktır. Manikür ve pedikürünüzü yapanlara da bahşiş verebilirsiniz.

Ne kadar bahşiş vermeli?
Saç stilistinize ya da saçınızı boyayan kişiye ücretin % 10 ya da 15’inden daha az bahşiş vermemelisiniz. Saçınızı yıkayan ya da manikürünüzü yapan kişiye ise dilediğiniz miktarda bahşiş vermeniz yeterlidir.

Bahşiş vermede bazı istisnalar var mıdır?
Elbette ki vardır. Eğer randevunuza çok geç geldiyseniz veya son anda randevu saatinizi değiştirdiyseniz, normalden daha çok bahşiş vermelisiniz. Saçınız için ayda 2 kereden fazla gidiyorsanız, her seferinde bahşiş vermenize gerek yoktur, kalabalık yüzünden hızlı ve özensiz bir servise maruz kaldıysanız da bahşiş vermeyebilirsiniz.

Konuşurken ne gibi konulardan bahsetmeliyim?
Kuaförde nasıl davranmanız gerektiğiniz bilmiyor musunuz? Çalışanlarla ne konuşmanız gerektiği hakkında kafanızda soru işaretleri mi var? Sakin olun. Dedikodu yapmayın, kendinizle ilgili bir kaç küçük ayrıntıyı konuşmanızda bir sorun yoktur ama bu konular çok kişisel olmamalıdır ki çalışanlarla aranızda bir samimiyet sınırı olabilsin. 

Randevuma gidemiyorsam ne yapmalıyım?
Asla ama asla habersiz gitmemezlik yapmayın! Bu son derece saygısızca bir harekettir ve kuaförünüz için de maddi kayıp demektir. Siz kuaförünüze saygı göstermezseniz, ondan nasıl saygı görmeyi bekleyebilirsiniz ki? Gidemeyeceğiniz durumlarda, kuaförünüzü arayın ve basitçe gelemeyeceğinizi bildirin.


Kuaförünüzdeki itibarınıza son derece önem vermelisiniz. Unutmayın, kuaförler, hem bize kendimizi daha güzel, hem de daha iyi hissettiren yegane yerlerdirler. Hiç değilse bu nedenle saygıyı hak ediyorlar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Dünyanın Her Yerinden Az Bilinen Güzellik Sırları

Dünyanın Her Yerinden Az Bilinen Güzellik Sırları Nelerdir? Dünyanın Her Yerinden Az Bilinen Güzellik Sırları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Dünyanın Her Yerinden...

Kapat