Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Makyaj / Koyu Tenliler İçin Makyaj Önerileri
Koyu Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Koyu Tenliler İçin Makyaj Önerileri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Koyu Tenliler İçin Makyaj Önerileri Nelerdir? Koyu Tenliler İçin Makyaj Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Koyu Tenliler İçin Makyaj Önerileri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Koyu renk cildiniz varsa, makyajınızda, birçok rengi kullanabilirsiniz.

Doğal görünümlü makyaj en çok koyu renk cilde sahip olanlara yakışır. Bu makyaj şekli cildinizin parlaklığını ve güzelliğini ortaya çıkaracaktır.


Cildiniz için doğru fondöteni seçmek
Doğru fondöteni seçmek son derece önemlidir. Maske görünümlü bir yüze sahip olmamak için cildinizle tamamen aynı renk tonunda bir fondöten seçmelisiniz.

Profesyoneller, doğal bir görünüm için, iki renk fondöten kullanırlar. Alnınız, burnunuz ve yanaklarınız için daha açık bir ton ve yüzünüzün geri kalanı için daha koyu bir ton.

Taze ve canlı bir görünüm için altın, portakal ya da kayısı tonlarını kullanabilir ve mat, güzel görünümlübir cilde sahip olabilirsiniz.


Uygulama
Makyaj bazınız son derece düzgün bir şekilde olmalıdır. İşte size koyu renk cildinize makyaj uygularken izlemeniz gereken yollar;

Adım 1 – Kapatıcı
Kapatıcı kullanmak bir sanattır! Koyu renk halkaları kapatmanın dışında kapatıcılar, kusurları ve kızarıklıkları da kamufle etmek için idealdirler.

Uygulanışı: Kusurları kapatmak için, kapatıcıyı, az miktarlarda göz altınıza ve t bölgenize uygulayın. Daha sonra kapatıcınızı parmaklarınızı kullanarak, cildiniz emene kadar, dağıtın.

Adım 2 – Fondöten
Fondöten cilt renginizi eşitler ve cildinizin ışıldamasını sağlar.

Uygulanışı: Fondötenin birkaç damlasını kullanın ve bunları burnunuza, alnınıza ve yanaklarınıza sürerek, parmak uçlarınızla dağıtın. Sonucunda bütün fondöten cildinize eşit şekilde dağılmalı ve cildinizin renginden farklı olmamalıdır.

Adım 3 – Allık
Allık, cildinize parlaklık kazandırcaktır.

Uygulanışı: Gülümseyin ve elmacık kemiklerinize allığı büyük bir fırçayla uygulayın. Eğer bu işte biraz uzmansanız, renklerle oynayabilir ve elmacık kemiklerinize daha açık, altlarına da daha koyu bir allık sürerek, gölge ve vurgu yapabilirsiniz.


Renkler
Koyu renk ciltler, en güzel, birbirine harmanlanmış renklerle ortaya çıkarlar. Ne kadar şanslısınız ki koyu renk ciltlere uygun pek çok renk vardır.


Fondöten
Hafif parlak bejden, daha sağlıklı bir görünüm için şeftali tonlarına kadar pek çok rengi tercih edebilirsiniz. Fakat çok koyu renkli ya da sarımtırak renklerden kaçının.


Pudra
Güzel bir parlaklık için, hafif parıltılı bir altın tonunu tercih edin. Bej ve fildişi rengi, cildinize ışık verecektir. Pembe ve gül tonları ise size romantik bir görünüm verecektir.


Umarız bu ipuçları işinize yarar. Sizin de koyu tenliler için makyaj önerileriniz varsa, bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Göz Farı Sürerken Yapmamanız Gerekenler

Göz Farı Sürerken Yapmamanız Gerekenler Nelerdir? Göz Farı Sürerken Yapmamanız Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Göz Farı Sürerken Yapmamanız Gerekenler ​yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat