Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Psikolojisi / Kötü Ruh Hallerine İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?
Kötü Ruh Hallerine İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Kötü Ruh Hallerine İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kötü Ruh Hallerine İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir? Kötü Ruh Hallerine İyi Gelen Yiyecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kötü Ruh Hallerine İyi Gelen Yiyecekler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kötü Ruh Hallerine İyi Gelen Yiyecekler

İşte ruh halinize göre yemeniz gereken yiyecekler.

Öfkeliyseniz

Eğer kendinizi sinirli hissediyorsanız kendinize bir yeşil çay yapın. Yeşil çayın içerisinde bulunan theanine sizi derhal rahatlatır ve konsantre olmanıza yardımcı olur.

Stresliyseniz
Eğer stresli ve gerginseniz hemen çikolata yiyin. Uzmanlar çikolatanın, özellikle de bitter çikolatanın, kişiyi sakinleştirdiğini kanıtlamışlardır.

Huysuzsanız
İş arkadaşlarınız veya çocuklarınız sizin sinirlerinizi zorluyorsa bir elmanın üzerine fıstık ezmesi sürün. Huysuzluk, vücudunuzun yakıta ihtiyaç duyduğunun göstergesidir ve bu karışım size iyi gelir. Elma iyi bir karbonhidrat, fıstık ezmesi ise sağlıklı yağdır. Bu ikisi beraber tüketilince sizi sakinleştirir ve abur cubur istemenizin önüne geçer.

Miskinseniz
Kendinizi motivasyonsuz ve uyuşuk mu hissediyorsunuz? Bir bardak daha kahveye uzanmak yerine kendinize ıspanaklı bir salata yapın. Bu salata, folik asit ile doludur ve bu, vücudun homosistein seviyelerini dengeler ve sizi derhal canlandıracaktır.

Üzgünseniz
O zaman hemen biraz tam tahıllı gıda atıştırın. D vitamini eksikliği kendinizi mutsuz hissetmenize neden olacaktır çünkü vücudunuz bu durumdayken serotonin salgılayamaz.

Gerginseniz
Biraz somon yiyin. Somonun içindeki omega 3 yağ asitleri gerginliği önler ve sinir ve rahatsızlık hissiniz azaltır.

Adet öncesi semptomlarını yaşıyorsanız
Eğer adet öncesi sendromundan muzdaripseniz yumurtalı bir sandviç yapın. Bu günlerde karbonhidrat istemek son derece doğaldır. Yüksek şekerli ya da tuzlu yiyecekler kendinizi kötü hissetmenize neden olacaklardır ama tam buğdaylı ekmek, yumurta, ayçekirdeği ve hindi size kendinizi iyi hissetirecek gıdalardırlar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kilo Verme Takıntınız Kilo Almanıza mı Sebep Oluyor?

Kilo Verme Takıntınız Kilo Almanıza mı Sebep Oluyor? hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Verme Takıntınız Kilo Almanıza mı Sebep Oluyor? yazısını sadece...

Kapat