Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Yürüyüş & Koşu / Koşmayı Daha Eğlenceli Hale Getirecek Öneriler
Koşmayı Daha Eğlenceli Hale Getirecek Öneriler

Koşmayı Daha Eğlenceli Hale Getirecek Öneriler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Koşmayı Daha Eğlenceli Hale Getirecek Öneriler Nelerdir? Koşmayı Daha Eğlenceli Hale Getirecek Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Koşmayı Daha Eğlenceli Hale Getirecek Öneriler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Koşunuza nasıl daha çok eğlence katarsınız?

Bir parkta ilk defa koştuğunuzda manzaraya kapılmamanız imkansızdır. Aynı yerde 50. kez koştuğunuzda ise önceleri inanılmaz derecede eğlenceli gelen yer, bir süre sonra size doğal olarak sıkıcı gelmeye başlayacaktır. Eğer vücudunuz ve beyniniz değişiklik aramaya başladıysa ve kendinizi monotonlaşmış hissediyorsanız, her zaman koştuğunuz parktaki rutininizi değiştirerek kaybettiğiniz heyecanınızı geri kazanabilirsiniz.

Isınma
Hızlı adımlarla yürüyerek parkurunuza ya da yürüyüş yolunuza girin.

1. Baklavalı bir karına sahip olun
Bir çocuk parkı bulun ve kaydırağın üzerine çıkıp ayaklarınız tepede olacak şekilde uzanın. Kollarınızda kaydırağın iki yanını tutun. Ayaklarınızı düz tutarak (dizlerinizi kırmadan) başınızın hizasından yukarı doğru kaldırın, bu hareket alt karın kaslarınızı çalıştırmanızı sağlayacaktır. Eğer dilerseniz kalçanızı da kaldırarak ayaklarınızı daha da yukarı kaldırabilirsiniz. Bu hareketi 20 kere yapmaya çalışın.

Bunun üzerine, 5 dakika koşun.

2. Bacaklarınızı sıkılaştırın
Daha çok çabalama vakti! Sağ ayağınızı, bacak kaslarınızı kullanarak, bir banka koyun. Bacağınızdan güç alarak vücudunuzu yukarı kaldırın, sağ bacağınız düzleşince, sol bacağınızı kalça hizanıza kaldırın. Bu hareket bacak kaslarınızın yanı sıra, karın kaslarınızı da çalıştıracaktır. Sol ayağınızın üzerine basacak şekilde yere geri inin ve bu hareketi 10 defa tekrarlayın. Sonra diğer ayağınızı banka koyup aynı hareketi diğer bacağınızı kullanarak tekrar 10 defa yapın.

Bunun üzerine, 5 dakika koşun.

3. Seksi bir popoya kavuşun
Eğer etrafta başka bir çocuk parkı görürseniz, avuç içlerinizi size bakacak şekilde barfiks çekin. Eğer etrafta başka çocuk parkı yoksa bir öncekine koşarak geri dönün ve barfiksinizi çekin.

Banka hızla geri koşun.

4. Göğsünüzü yeniden şekillendirin
Ellerinizi banka dayayın ve 20 kere şınav çekin. Eğer daha ileri seviyede bir sporcuysanız ve biraz kirlenmeyi de göze alıyorsanız şınavınızı yerde çekin.

Bunun üzerine, 5 dakika koşun.

5. Zıplayın
Zıplamak bacaklarınızı kuvvetlendirir ve vücudunuzu canlandırır. Sağ ayağınız önde başlayın, diziniz ayak bileğinizden önde olacak şekilde dursun, bacaklarınızın arası bacak boyunuza yakın bir açıklıkta olsun ve zıplayarak ayak değiştirin. Bunu her iki bacakla 20’şer kez yapana kadar tekrarlayın.

5 dakika koşun. Eğer düz bir hat üzerinde koşuyorsanız geri dönmeniz için şimdi doğru zaman.

6. Kol kaslarınızı sıkılaştırın
Bir sonraki gördüğünüz bankta ellerinizi bankın ucuna gelecek şekilde öne koyun. Bacaklarınızı düzleştirin ve kalçanızı dirsekleriniz 90 derece açıyla arkayı gösterene kadar aşağı indirin (bu hareketi ne kadar yavaş yaparsanız o kadar çok işe yarar).

Bunun üzerine, 5 dakika koşun.

7.Üst sırt kasınızı güçlendirin
Karın üstü uzanabileceğiniz bir yer bulun (koşudan sonra nasılsa duş alacaksınız, kirlenmeyi dert etmeyin!). Kollarınızı iki yana açın ve bir T harfi oluşturun. Omuzlarınızı, ellerinizi, dirseklerinizi, dizlerinizi ve ayaklarınızı yerden kaldırın, kürek kemiğinizi birleştirmeye odaklanın. Bu hareketi yaparken kalça kaslarınızın ve dizlerinizin arkasının da çalıştığını hissedeceksiniz. Hareketi yaparken yere bakmaya devam edin ama boynunuzu öne eğmeyin, boynunuz omurganızla aynı düzlemde olsun. 20 kere yere yatarak ve kalkarak bu hareketi tekrarlayın.


Bütün bu hareketleri düzenli olarak yaptığınız sürece, çok kısa sürede vücudunuzda olacak değişikliklere siz bile inanamayacaksınız. Haydi harekete geçin!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Koşarken Nasıl Doğru Nefes Alınır?

Koşarken Nasıl Doğru Nefes Alınır? Koşarken Doğru Nefes Alma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Koşarken Nasıl Doğru Nefes Alınır yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat