Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / İç Hastalıkları / Kolesterolü Önlemede Kabuklu Elma Önemli
Kolesterolü Önlemede Kabuklu Elma Önemli

Kolesterolü Önlemede Kabuklu Elma Önemli

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kolesterole Karşı İyi Gelen Besinler Nelerdir? Kolesterole Karşı İyi Gelen Besinler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kolesterolü Önlemede Kabuklu Elma Önemli yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ziya Mocan, kalp hastalıklarına sebep olan yüksek kolesterolün yaşamı tehdit ettiğini söyledi. Mocan, kolesterole karşı günde 2 tane kabuklu elma yenmesini tavsiye etti. Prof. Dr. Ziya Mocan, “Elma, kolesterolü düşürdüğü kanıtlanan pektin adlı bir çeşit çözülebilir lif açısından zengindir. Bir orta boy soyulmamış elmada 3.5 gram lif bulunur. Bu günlük almamız gereken lif miktarının yüzde 10’undan fazladır. Gün içerisinde 2 elma yemeniz kolesterolünüzün düşmesinde faydalı olacaktır” diye görüşlerini ifade etti.

BALIK OMEGA-3 ZENGİNİDİR
Prof. Dr. Ziya Mocan, kolesterole karşı iyi gelen diğer besinler hakkında da şöyle dedi: “İyi bir Omega-3 yağ asidi olan balık, kolesterol vetrigliseritleri düşürür. Koroner arter hastalığı riskini azaltır. Ahududu da kalp ve felç gibi hastalıkları önlenmesinde etkilidir. Ahududu kolesterolü de dengeler.

Badem, içeriğindeki tekli doymamış yağ oranı ile kolesterolün dengede kalmasında etkilidir.

Greyfurt, C vitamini zengini güçlü bir antioksidandır. Lif zengini havuç, kalsiyum pektat adlı kolesterolü düşürdüğü kanıtlanan bir lif içerir. Günde 1 avuç üzüm de kolesterolü düşürmeye yardımcı olur.”

9_EYLUL_IZMIR_20141124_11

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Gözlerdeki Sinsi Tehlike

Glokom (Göz Tansiyonu) Nedir? Glokom hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gözlerdeki Sinsi Tehlike yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden...

Kapat