Kolayca 2 Kilo Vermenin En İyi Yolları

Kolay Yoldan 2 Kilo Vermenin Sırları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kolay Yoldan 2 Kilo Vermenin Sırları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kolay Yoldan 2 Kilo Vermenin Sırları​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kolayca 2 Kilo Vermenin En İyi Yolları

Fazlalıklarınızdan kurtulmak için tehlikeli rejimler yapmanıza, spordan çıkmamanıza ve tüm zamanınızı bu amaç uğrunda harcamanıza gerek yok. Şok rejimleri, zayıflama haplarını ve zayıflatıcı içecekleri unutun! Sağlıklı beslenin ve aşağıdaki önerilerimize kulak verin.

Posiyonlarınızı bilin ve kontrol edin

Porsiyon kontrolü, kilo vermek konusunda yapılan en iyi buluşlardan biridir. Üstelik bunun için ekstra bir efor sarfetmeniz gerekmez. Yapmanız gereken tek şey, yediğiniz gıdaları içeriklerine göre porsiyonlamak. Mesela, nişastalı gıdaların sadece avucunuzun içi kadarını, etlerin yumruğunuz kadarını ve sebzelerin de dilediğiniz kadarını tabağınıza almanız yeterli olacaktır.

Daha küçük öğünler halinde ve sık sık yiyin
Unutmayın, işin sırrı porsiyonlarınızın boyunda gizli. Gün içinde 3 büyük yemek yemek yerine, günde 5-6 defa,daha küçük porsiyonlarda öğün tüketin. Bu, metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlar ve açlık hissetmenizi engeller. Böylece kilo aldırıcı atıştırmalıkları da yeme ihtiyacı duymazsınız.

Yağ alımını durdurun
Vücudunuza yağ alımını durdurmak hızlıca kilo vermenizi sağlar ama yağ alımından kastımız sadece yağlı yiyecekler değil. Salatanıza koyduğunuz soslardan ve yağlardan da vazgeçmeniz gerekiyor. Zeytinyağı ve sirke yerine balzamik sirkeyi tercih edin.

Daha aktif olun
Egzersiz yapmadan kilo veremeyeceğiniz bir gerçek. Vermek istediğiniz kilo oranı çok olmayabilir ama yine de egzersiz şart. Eğer spor yapmaya vaktiniz yoksa, günlük hayatınıza hareket katabilirsiniz. Mesela asansör yerine merdivenleri tercih edin, arabanızı biraz daha uzağa park edip yürüyün ve bazı yerlere araba ile gitmek yerine yürümeyi tercih edin.

Kahvaltı etmeyi unutmayın
Birçok insan günün en önemli öğününü yemeyi atlar. Oysa ki kahvaltı, kilo vermenizi sağlayacak temel davranışlardan biridir. Çünkü kahvaltı metabolizmanızı harekete geçirir ve gün içinde ihtiyacınız olacak enerjiyi almanızı sağlar. Üstelik fazla yemek yemenizi de engeller.

Daha küçük tabaklar kullanın
Yemeğinizi alın ve büyük bir tabağa koyun, gözünüze ne kadar da küçük görünüyor değil mi? Şimdi aynı yemeği alın ve küçük bir tabağa yerleştirin, küçük tabakta yemeğiniz daha büyük ve daha doyurucu görünmüyor mu? Küçük tabaklar ve kaseler kullanmak gözünüzü de doyuracağı için fazla yemek yemenizi engeller. Böylelikle hedeflediğiniz kiloyu vermek daha da kolaylaşır!

Kardiyo yapın
Zaten bir kardiyo programınız varsa ve bunu hiç şaşmadan haftada 4 gün 40’ar dakika boyunca yapıyorsanız hedeflediğiniz kiloyu kolayca vereceksinizdir. Yapmıyorsanız da yapmaya başlamanızı öneririz.

Daha çok gülün
Gülmek gerçekten de kalori yakmanızı sağlar ve stres atmanıza da yardımcı olur.

Tartıdan uzak durun
Evet, gerçeklerle yüzleşelim. 2 ya da daha fazla kilo verseniz bile tartınız bunu size hemen göstermeyecektir. Düzgün ve sıkı kaslar vücuda yağlardan daha çok ağırlık kazandırılar. Tartıya koşmak yerine kıyafetlerinizin üzerinize nasıl olduğunu deneyerek kilo verip vermediğinizi kesin olarak anlayabilirsiniz.

Bowling oynayın
İster inanın ister inanmayın bowling oynamak saatte 250 kalori yakmanızı sağlar

Dinlenin
Vücudunuzun düzgün çalışmak için dinlenmeye ihtiyacı vardır, özellikle de kilo vermeye çalışıyorsanız. Günde 7-10 saat arası uyku uyumaya özen gösterin.


Kilo vermeye çalışırken bunu, yapabildiğiniz en güvenli şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. Şok diyetler son derece sağlıksız ve tehlikelidirler. Üstelik size önerdiğimiz bu basit değişiklikleri uygulaması son derece kolay! Bunları yapmak size ekstradan sağlık da kazandıracak ve kendinizi daha zinde ve mutlu hissedeceksiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Sımsıkı Alt Karın Kaslarına Sahip Olmak İçin Neler Yapmalısınız?

Sımsıkı Alt Karın Kaslarına Sahip Olmak İçin Neler Yapmalısınız? Sımsıkı Alt Karın Kaslarına Sahip Olmak İçin Yapılacaklar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki...

Kapat