Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Saç Bakımı / Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir?
Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir? Kıvırcık Saçlara Şekil Vermenin Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Kıvırcık saçlara şekil vermek normal saçlara şekil vermekten çok daha zordur. Bu yüzden kıvırcık saçları olanlar saçlarına şekil vermeyi büyük bir sorun olarak görürler. Ancak kıvırcık saçlara şekil vermenin de kolay ve etkili yolları bulunuyor. Şimdi sizlere kıvırcık saçlara nasıl şekil vermeniz gerektiği ile ilgili önerileri sıralayacağız. ​


Aşağıdaki 5 püf noktası bukleleriyle övünmek isteyen herkes için uygun…

1- Duşta Şampuan Kullanın
Şampuan sürmek saçlarınıza bakmanın ve onları temizlemenin en doğru yoludur çünkü buklelerinizi aşağı doğru çeker. Buklelerinizle ne kadar oynarsanız o derece kabarırlar. Saçlarınızı aşağı doğru sarkıtıp yıkamak yerine, duşun altında kafanızı dik tutarak yıkamaya çalışın.

2- Saçınızı Nemlendirin
Dağılmayan kalıcı buklelerin sırlarından biri onları nemli tutmaktır. Nemlendirmek için yağ içeren ürünler yerine bakım kremleri kullanın ve derinlemesine bakım uygulayın. Unutmayın, kuru buklelerin dağılması çok kolay olur.

3- Saçınız Islakken Ürünleri Uygulayın
Şekil verme aşamasına geldiğinizde saçınızın olabildiğince ıslak olmasına dikkat edin. Şampuan ve bakım kremi sürdükten sonra havluyla kurulamayın. Saçınızdaki fazla suyu sıkın ve havluyu omuzlarınızın üzerine koyun.

Duştan çıktıktan sonra, şekil verici ürünleri kullanmaya başlayın. Eğer saçlarınız bakım ürünü yokken kurumaya başlamışsa, o şekilde kurumaya devam etsin. Saç ıslakken ürünü sürmek bukleleri sabitleyecektir.

Bukleler kümeleşmeye bayılır. Saç ıslakken, geniş ağızlı bir fırçayla fırçalayabilir, tarayabilir ya da parmaklarınızla açabilirsiniz. Bir buklenin diğeri üzerine binmeye çalıştığını fark edeceksiniz. En iyisi bukleleri doğal haline bırakmaktır.

4- Saçınızı Bölümlere Ayırın
Kullandığınız ürünlerden olabildiğince yararlanmak istiyorsanız, saçlarınızı bölümlere ayırmanız gerekir. Saçınızın sıklığına göre iki bölüm de olabilir sekiz bölüm de…

Ayırdığınız bölümleri küçük tokalarla tutturun. En kolayı saçın arkasından başlamaktır. Ayırdığınız bölümlerden her birine, köklerden uca doğru ürünü uygulayın. O bölümle işiniz bitince, diğerine geçin. Saçı bölümlere ayırmadan ürünü uygularsanız, üstteki bukleler iyi şekil kazanırken, alttakiler dağılır.

5- Bukleler Sertleştikten Sonra Onları Ellemeyin
Sadece dalgalı saçı olanlar, dalgalarıyla oynayıp onları kıvırcıklaştırmaya çalışabilirler. Kıvırcık olan saçlarınızı ürün kuruduktan sonra tekrar ellemek, buklelerinizin dağılmasına neden olacaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Saç Yıpranmasına Dikkat

Saçlarınızın Yıpranmasını Nasıl Önleyebilirsiniz? Saç Yıpranmasına​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saç Yıpranmasına Dikkat​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat