Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Saç Bakımı / Kıvırcık Saçlara En Uygun Saç Kesimleri
Kıvırcık Saçlara En Uygun Saç Kesimleri

Kıvırcık Saçlara En Uygun Saç Kesimleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kıvırcık Saçlara En Uygun Saç Kesimleri Nasıldır? Kıvırcık Saçlara En Uygun Saç Kesimleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kıvırcık Saçlara En Uygun Saç Kesimleri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Kıvırcık saçlarınıza en çok hangi modeller yakışır?

Afro
Eğer çok kıvırcık saçlara sahipseniz afro denilen kısa ve kabarık saçlar size çok yakışacaktır. Üstelik bu model yuvarlak ve kare yüzlere daha da çok yakışır.

 afro

Karışık dalgalar
Bu yumuşak ve dalgalı görünüm için saçınızın uç kısımlarında çok az kat olması gerekir.

 karışık dalgalar

Uzun dalgalı katlar
Uzunluğu ve modeli nedeniyle doğal olarak dalgalı saçlara sahip kişiler bu modeli rahatlıkla kullanabilirler. Bu modeli yaparken saçınızın katlarının çenenizin altında başlaması gerektiğini unutmayın, böylece saçlarınız kabarık durmayacaktır.

 Uzun dalgalı katlar

Sıkı dalgalar ve abartılı katlar
Eğer çok kıvırcık saçlarınız varsa bu model tam siz göre. Bu modelin eğlencesi abartılı olması, bu nedenle abartmaktan korkmayın. Ama daha yumuşak bir görünümden yanaysanız, saçınızın üst taraflarına çok fazla kat vermemelisiniz.

Sıkı dalgalar ve abartılı katlar

Pixie Cut
Sanıldığının aksine bu model, kıvırcık saçlara sahip kişiler için zor bir kesim değildir. Yalnız, kuaförünüze tepeleri çok kısaltmamasını söylemelisiniz ki saçınızın dokusu belli olsun.

 Pixie Cut

Uzun, kıvırcık katlar
Eğer çok kıvırcık saçlarınız varsa sizin kurtarıcınız saçlarınızı uzatmak olacaktır. Çünkü uzun katlar saçlarınızın daha az kabarmasını sağlarlar. Eğer yumuşak ve feminen bir görünüm istiyorsanız, katlarınızın çene veya köprücük kemiğinizin altında olmaması gerekir.

 Uzun, kıvırcık katlar

Lob
Bu modeli biraz hareketli kestirmelisiniz. Mesela arkası kısa yanları daha uzun olan bir saç çok güzel duracaktır. Üstelik uzun katlar yüzü daha ince gösterirler.

Lob

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
5 Dakikadan Kısa Sürede Yapabileceğiniz Saç Modelleri

5 Dakikadan Kısa Sürede Yapabileceğiniz Saç Modelleri Nasıl Yapılır? 5 Dakikadan Kısa Sürede Yapabileceğiniz Saç Modelleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. 5 Dakikadan Kısa...

Kapat