Anasayfa / Sağlık Rehberi / Vitamin Ve Mineraller / Kışı Sağlıklı Geçirmenizi Sağlayacak Vitaminler
Kışı Sağlıklı Geçirmenizi Sağlayacak Vitaminler

Kışı Sağlıklı Geçirmenizi Sağlayacak Vitaminler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kışı Sağlıklı Geçirmenizi Sağlayacak Vitaminler Nelerdir? Kışı Sağlıklı Geçirmenizi Sağlayacak Vitaminler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kışı Sağlıklı Geçirmenizi Sağlayacak Vitaminler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Bu vitaminler sayesinde hiç hasta olmayacaksınız!

Probiyotikler

Probiyotiğin içindeki sağlıklı bakterilerin soğuk algınlığına karşı sizi koruduğu kanıtlanmıştır.

Peynir, yoğurt gibi süt ürünlerinden probiyotik ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Çinko
Çinko sağlığınızın dostudur. Hafızayı güçlendirir, yaraları iyileştirir ve hisleri kuvvetlendirir. Ayrıca soğuk algınlığını %50’ye kadar geçirir.

Vücudunuzda çinko olmazsa, soğuk algınlığına yakalanmanız kesindir. Çünkü alyuvarlar, savaşmak için ihtiyaçları olan gerekli elementleri çinkodan alırlar.

Ispanak, mantar gibi yüksek çinko içeren yiyecekleri tüketerek çinko ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

D vitamini
Güneşle ilişkilendirilen D vitamini kışın süper kahramanıdır. Kemik sağlığınızı güçlendirir, kışın getirdiği depresyonla savaşır.

C vitamini
Soğuk kış aylarında, özellikle hastalanmadan hemen önce, ilk elimizi uzattığımız vitamin olan C vitamini immün sisteminizi güçlendirir, dokularınızı onarır, çinkonun emilmesini sağlar ve gribe karşı sizi korur.

Araştırmalar, bu vitaminin, soğuk algınlığı ve grip semptomlarını azalttığını kanıtlamıştır.

Omega 3
İmmün sisteminizi güçlendirmek, Omega 3 sağlıklı yağlarını tüketmekten geçer. Omega 3 açısından zengin balıkları tüketerek ya da Omega 3 içeren balık yağı gıda takviyelerinden alarak kendinizi sağlıklı tutabilirsiniz.

Mürver ağacı meyvesi
Ülkemizde pek değeri bilinmeyen bu meyve, Almanya’da grip ve soğuk algınlığını önleyici, yara iyileştirici özelliğiyle, son derece popülerdir.

B vitamini
Kışın getirdiği depresyonla başetmenin en iyi yolu B12 vitamini almaktır. B12 hem daha neşeli olmanızı sağlar hem de enerji verir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vücudunuzun Her Gün İhtiyaç Duyduğu Mineraller

Vücudunuzun Her Gün İhtiyaç Duyduğu Mineraller Nelerdir? Vücudunuzun Her Gün İhtiyaç Duyduğu Mineraller hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vücudunuzun Her Gün İhtiyaç...

Kapat