Kış Mevsimi İçin Güzellik Önerileri

Kış Mevsimi İçin Güzellik Önerileri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kış Mevsimi İçin Güzellik Önerileri Nelerdir? Kış Mevsimi İçin Güzellik Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kış Mevsimi İçin Güzellik Önerileri​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Kış bakımı biraz daha ilgi ister. İşte size kışın da mükemmel cildinizi korumanız için bakım önerileri.

  1. Bulunduğunuz ortamı nemli kılmak saç ve cilt sağlığı için önemlidir. İç mekan havasını nemlendiren nemlendiricilerden alın ya da su kaynatıp kaloriferin üzerine koyun.
  2. Kuru cilt kaşınır. Soğuk havada kaşınan bölge kolayca zarar görür hatta enfeksiyon bile kapabilir. Vücudunuzu düzenli olarak kremle nemlendirmek kaşınma hissini ortadan kaldırır.
  3. Cildiniz için ideal ısıyı deneme yanılma yöntemiyle bulun ve evinizde ideal sıcaklığı sağlayın.
  4. İçinize giren soğuğu sıcak bir banyo iyileştirse de cildinizi soyabilir ve saçınızın nemini yok edebilir. Banyonuzu ılık suyla yapmaya çalışın ve sonrasında vücudunuzu losyon ya da kremle nemlendirin.
  5. Elektrikli saç kurutucular ya da şekillendiriciler saçınızın kurumasına ve elektriklenmesine neden olurlar. Soğuk havaya ıslak saçla çıkmak akıllıca olmasa da saçlarınızı mümkün olduğunca kendi halinde kurumaya bırakmalısınız.
  6. Kurumuş dudaklarınızı yalamak daha çok çatlamalarına neden olur. Bunun yerine, dudak kremi kullanın ya da zeytinyağı sürün.
  7. Duş jelinizi ve yüz yıkama jelinizi sabunsuz seçin. Sabun, cildinizin doğal nemini alır ve cildinizin kurumasına neden olur.
  8. Sokağa çıkarken güneş olmasa bile daima SPF koruyuculu kreminizi sürün. Ultraviole ışınları kışın bile cildinize zarar verirler.
  9. Soğuk renklerde göz farlarını kışın kullanmamaya özen gösterin. Bu renk farlar, sizi daha soluk gösterirler. Aynı şekilde aşırı bronz makyaj da sizi turuncu ve mevsim dışı gösterecektir.
  10. Saçınıza altın ışıltıları verin ama kül rengi ya da çok beyaz balyajdan kaçının. Saçlarınızı boyayacaksanız 1-2 tondan fazla koyultmayın ya da açmayın.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Eski Moda Güzellik Önerileri

Eski Moda Güzellik Önerileri Nelerdir? Eski Moda Güzellik Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Eski Moda Güzellik Önerileri​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat