Kirpik Kaybına Dikkat

Kirpik Kaybına Dikkat

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kirpik Kaybı Neden Olur? Kirpik Kaybı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kirpik Kaybına Dikkat yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Genellikle en ufak değişiklikler bile bir çok hastalığın habercisi olabilmektedir. Lakin çoğu zaman toplum olarak hastalık belirtilerini önemsememekte üzerine düşmemekteyiz. Göz kapağında oluşan sivilce, yara ve arpacık tümörün belirtisi olabilir.

Oldukça sinsi yaklaşan ve genellikle yaşlılarda en sık görülen bu hastalık gözün alınmasına dahi sebep olmaktadır. Özel bir sebebi bulunmayan bu hastalık genellikle bir nedene dayalı olarak oluşmamakta. Lakin çoğunlukla güneş ışığına çok maruz kalan bireylerde de gözlemlenebiliyor.

Göz kapağında yer alan kitle kirpik kaybına neden olmaktadır. Devamlı olarak büyüme kaydetmektedir. Kan veya başka yollarla vücutta yayılan cinste değildir.

Göz tümörü kötü huylu kanser anlamına gelmemektedir. Tümör yapısı iyi ve kötü huylu olarak değişik yapılıdır. İyi huylu olan tümörler hareketlidir. Hastanın göz yapısındaki estetikliğin bozulmaması için ameliyat esnasında çok dikkatli davranılmalıdır. Lakin iyi huylu tümörlerde kötü huylu olarak değişebilir.Kirpik kaybına dikkat!

Göz tümörü tedavisi genel olarak cerrahidir. Tümörün yapısı küçük ise bütün halinde çıkarılmaktadır.Kirpik kaybına dikkat etmeniz lazım.Kirpik kaybına dikkat etmediğiniz takdirde olumsuz sonuçlara neden olabilirsiniz.

Tümör göz kapağından çıkarıldıktan sonra ya göz kapağı kapatılır yada özel yöntemli göz kapağı yapılır. Genellikle bunda gerekli olan dokular ağız içi, kulak arkası, kulak kıkırdağı gibi bölgelerden alınarak yapılmaktadır. Tümörün cerrahi sınırlar temiz olursa radyoterapi ve kemoterapi yapılması gerekli değildir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Gece Körlüğü (Tavukkarası)

Gece Körlüğü (Tavukkarası) Nedir, Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Gece Körlüğü (Tavukkarası) hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gece Körlüğü (Tavukkarası) yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat