Kirpik Botoksu İle Tanışın

Kirpik Botoksu İle Tanışın

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bu aralar kalıcı makyaj konusunda devrim sayılabilecek uygulamalar hayatımızda. Kaş tekniklerinden sonra şimdi de “kadınlar kirpikleri ne kadar uzun süre makyajsız kullanabilirim” arzını doğurunca kirpik botoksu da gündemimize girdi.

Geçtiğimiz günlerde yakın bir arkadaşımla karşılıklı otururken fark ettim gözlerinin farklı baktığını. Başta söylemek istemedi ama sonunda öğrendim onu değiştiren şeyin kirpik botoksu olduğunu. O da nereden çıktı demeyin. Ayrıca gerçek botoks da kullanılmıyor uygulama sırasında. Yapılan uygulama bir tür besleyici maske. Etkisi 6 hafta sürüyor. Bu uygulamanın mimarı mikroblanding konusunda bilirkişi kabul edilen Güzellik Uzmanı Ebru Durmuş.

“Siz söylemedikçe kimse anlayamaz”
Kirpik botoksunun içinde argan yağı, proteinler, keratin ve vitaminler kullanılıyor. Tek tek her kirpiğe neredeyse mikroskopla bakıp keratin ile besliyorlar ve kirpikler daha kalın, dolgun ve daha uzun hale geliyor. Ebru Durmuş keşiflerinin geçmişini; “Kirpik keratin lifting uygulamasında yakaladığımız başarıdan sonra şimdi kirpik botoksu ile her dal kirpiği x3 kat kalınlaştırabiliyoruz” şeklinde anlatıyor.

Vitamin ile besleniyor
Altı etapta gerçekleşen kirpik botoksunun ilk aşamasında kirpikler detaylı bir şekilde temizlenip yağdan arındırılıyor. İkinci aşamada kişinin kirpikleri uygun kalıplara yerleştiriliyor. Kalıplarda şekil verilerek uzatıldıktan sonra dal dal her kirpiğe keratin veriliyor. Rimel sürülmüş görüntüsü alan pigmentlere kolajen desteği sağlanıyor ve son aşamada vitamin ile besleniyor.

Bir gün su değmemeli
Bir saat süren uygulamadan sonra ilk 24 saat su ya da makyaj malzemesi değmemesi gerekiyor, bu süre geçtikten sonra kendi doğal kirpiklerinizi nasıl kullanıyorsanız aynı şekilde hayatınıza devam ediyorsunuz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bu Testler Hayat Kurtarıyor

Hepimiz uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek isteriz. Bunun için de bilinçli yaşamamız şart! Beslenmeden egzersize kadar sağlık odaklı hayatı...

Kapat