Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Güzellik Sırları / Kirpik Bakımı İçin Önemli İpuçları
Kirpik Bakımı İçin Önemli İpuçları

Kirpik Bakımı İçin Önemli İpuçları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kirpik Bakımı İçin Önemli İpuçları Nelerdir? Kirpik Bakımı İçin Önemli İpuçları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kirpik Bakımı İçin Önemli İpuçları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Eğer kendiliğinden uzun, kalın ve seksi kirpiklere sahip değilseniz, bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

Kirpikler de, güzel görünmek için, tıpkı vücudumuzun diğer yerleri gibi bakıma ihtiyaç duyarlar. Peki, kirpiklere nasıl bakım yapmalı? Okumaya devam edin!

Nemlendirin
Vücudumuzu nemlendirmek konusunda son derece bilgiliyiz. Aynı ilgi ve alakayı kirpiklerimiz de bekliyorlar! Kirpiklerinizi nemlendirmek, onların, daha çabuk uzamalarını ve daha güçlü olmalarını sağlar.Vazelini kirpiklerinize eski bir rimel fırçası yardımıyla sürerek, onları kolayca nemlendirebilirsiniz.

Rimelinizi akıllıca seçin
Rimel sürmeyi hangi kadın sevmez ki? Fakat kirpiklerinizin iyiliği için rimelinizi de doğru seçmelisiniz. İçeriğinde mineral ve vitaminlerin bulunduğu rimelleri tercih edin.

Kirpiklerinize nazik davranın
Kirpiklerinize daima nazik davranın. Gözlerinizi ovmaktan, kirpiklerinizi çekiştirmekten kaçının. Ayrıca kirpik kıvırıcılar da kirpiklerinize pek iyi gelen malzemeler değillerdir.

Sağlıklı beslenin
Kulağa klişe gelse de, sağlıklı beslenmek, kirpikleriniz de dahil olmak üzere, vücudunuzun her yerini etkiler.

Takma kirpiklerden uzak durun
Takma kirpikler, her ne kadar gözlerinize dramatik bir görünüm veriyor olsalar da, onları yapıştırırken kullanılan yapıştırıcıların içerdiği kimyasallar, göz kapaklarınızda ve gözlerinizde iritasyona sebep olabilirler. Ayrıca takma kirpikleri çıkartırken, kirpiklerinizi yolmanız da muhtemeldir.

Göz makyajınızı mutlaka çıkartın
Gece yatmadan önce mutlaka göz makyajınızı iyice temizleyin. Göz makyajını çıkartırken de, mutlaka göz makyajı temizleyicisi kullanmanızı öneririz. Temizleyicinizde alkol olmamalı ve ağır kimyasallar içermemelidir. Ayrıca göz makyajını çıkartırken pamuk kullanmanız doğru olacaktır.


Gözlerimiz en dikkat çeken bölgemizdir ve onları da kirpiklerimiz çevirirler. Kısacası güzel kirpik, güzel bakış anlamına gelir.

Onlara iyi bakın!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kuaförde Nasıl Davranmanız Gerekir?

Kuaförde Nasıl Davranmanız Gerekir? Kuaförde Davranış Şekilleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kuaförde Nasıl Davranmanız Gerekir​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat