Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Kırmızı Şarabı Sevmeniz İçin İyi Nedenler
Kırmızı Şarabı Sevmeniz İçin İyi Nedenler

Kırmızı Şarabı Sevmeniz İçin İyi Nedenler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kırmızı Şarabı Sevmeniz İçin İyi Nedenler Nelerdir? Kırmızı Şarabı Sevmeniz İçin İyi Nedenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kırmızı Şarabı Sevmeniz İçin İyi Nedenler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Ölçülü tüketildiğinde kırmızı şarap çok faydalı bir içkidir.


Kolesterolü düşürür

Kırmızı şarap yüksek lif oranlı üzümlerden yapılır ve bu üzümler kolesterolü düşürmeye yardımcıdırlar.

Kalbinizi korur
Haftada birkaç kadeh kırmızı şarap kan damarlarınızın sağlıklı ve esnek olmalarını sağlar bu da kan pıhtılarının önüne geçer. Bunun sebebi de kırmızı şarabın içinde bulunan antioksidanlardır.

Kan şekerini kontrol altında tutar
Tatlı kırmızı şaraplar ve içine şeker ilave edilmiş şaraplar bu kategoriye girmezler ama normal kırmızı şaraplar içerdikleri resveratrol sayesinde kan şekerini, tansiyonu ve kolesterol seviyenizi dengeler. Bu nedenle diyabetik ya da prediyabetikseniz arada bir kırmızı şarap içmenizi öneririz.

Beyninizi sağlıklı kılar
Resveratrol aynı zamanda beta amyloid proteininin yapısını ezerek Alzheimer hastalığını önler. Ayrıca beyninizi sağlıklı tutar.

Kilo almanızı engeller
Resveratrolün içeriğindeki kimyasal bileşenler olgunlaşmamış yağ hücrelerinin olgunlaşmalarını engelleyerek oluşumlarını önler.

Gribe karşı korur
Kırmızı şaraptaki antioksidanlar hücreleri kansere neden olan serbest radikallere karşı korurlar. Bir araştırma, yılda 14 kadehten fazla kırmızı şarap tüketen kişilerin gribe karşı daha dayanıklı olduklarını ortaya koymuştur.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Hamilelikte Sigara Kullanmanın Tehlikeleri Nelerdir?

Hamilelik Sürecinde Sigara Kullanmanın Tehlikeleri​ Hamilelikte Sigara Kullanmanın Tehlikeleri Nelerdir? Hamilelikte Sigara Kullanmanın Tehlikeleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hamilelikte Sigara...

Kapat