Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kimyasal Peeling Nedir? Kimyasal Peeling hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kimyasal Peeling​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Cildi yenilemek, akne, skar izlerini yok etmede, cildi canlandırmakta, nem sağlayan hassas bir işlemdir. Cilt tarafından kolayca emilir. Hassas ciltlerde dahi kullanılabilir. Yağlı ciltlerdeki aşırı sebum salımını kontrol altında tutmakta, yine yağlı ciltlerde siyah nokta (komedon) akne sorunlarında cildi arındırmakta, kalınlaşma görülmüş cildi inceltmekte, hatta aşırı hassas cildi sakinleştirmekte ve PH seviyesini dengelemekte kullanılan bir yöntemdir.

Kimyasal Peeling işleminde en etkili olan Glikolik Asit uygulamasıdır.

Kimyasal Peeling nedir?
Cildin üst tabakasının yüzeysel olarak soyulması işlemidir. İşlem ciltte hücre yenilemesini destekler. Günümüzde en çok meyve asitleri (Alfa Hidroksi Asit – AHA) içeren kimyasal peelingler kullanılmaktadır.

Kimyasal Peeling hangi durumlarda kullanılır?
– Akne izleri,
– Güneş ve hamilelik lekeleri,
– Gözenek çaplarının giderilmesi,
– İnce kırışıklıklar,
– Cildin hücre yenilemesinde kullanılmaktadır.

Kimyasal Peeling nasıl uygulanır?
– Cilt tipine uygun bir temizleyici ile cilt temizlenir
– Peeling solüsyonu cilde hızlı bir şekilde sürülür.
– Peelingin ciltte eritem vermesi beklenir. (bu süre her ciltte aynı değildir)

Kimyasal Peelingte optimal sonuç için kaç seans gerekir?
Kimyasal Peeling güneş ışınlarının az olduğu dönüşüm mevsimlerinde ihtiyaç durumu göz önüne alınarak 4-6 seans şeklinde uygulanması gereklidir.

Kimyasal Peeling hangi durumlarda uygulanmaz?
İçeriğe karşı alerjisi olan, bazı cilt hastalıkları (dermatit, egzama vb) olan ve akne tedavisi için ilaç kullanan ( Roacutane) kişilere uygulama yapılmaz. Ciltte açık yara ve uçuk varsa uygulama yapılmaz. Kimyasal peeling öncesi uygulama yapılacak bölgeye ağda ve ya lazer uygulaması yapılmamış olması gerekir. 

Kimyasal Peeling sonrası nelere dikkat edilmeli?
Kimyasal Peeling işleminden sonra cilt ilk üç gün sadece su ile temizlenmeli, kesinlikle sabun vb cilt temizleyiciler kullanılmamalıdır. İlk 24 saat içinde sıcak su ile temastan kaçınılmalıdır. Uygulama sonrası ciltte hafif bir kızarıklık, hassasiyet, pullanma ve hafif bir soyulma olması normaldir. Uzmanın önereceği yatıştırıcı bir nemlendirici ile bu etki ortan kaldırılabilir. Uygulama sonrası üst cilt tabakasının soyulmasının ardından ortaya çıkan taze cildi güneşe karşı korumak önemlidir. Uzmanın önereceği güneş koruyucu ile bunu sağlamak mümkündür. Uygulamadan sonraki 1 hafta içinde cilt daha sağlıklı ve canlı bir görünüm alacaktır. Devam eden seanslarla cilt daha sağlıklı bir hale gelir.

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Cildinizin Sivilcelenmesinin Olağan Dışı Nedenleri

Cildinizin Sivilcelenmesinin Olağan Dışı Nedenleri Nelerdir? Cildinizin Sivilcelenmesinin Olağan Dışı Nedenleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cildinizin Sivilcelenmesinin Olağan Dışı Nedenleri​ ​yazısını sadece bilgi...

Kapat