Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Diyabet (Şeker Hastalığı) / Kimlerin Pre-diabet Tanısı İçin Test Yaptırması Gereklidir?
Kimlerin Pre-diabet Tanısı İçin Test Yaptırması Gereklidir?

Kimlerin Pre-diabet Tanısı İçin Test Yaptırması Gereklidir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kimlerin Pre-diabet Tanısı İçin Test Yaptırması Gereklidir? Pre-diabet Tanısı İçin Test Yaptırması Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kimlerin Pre-diabet Tanısı İçin Test Yaptırması Gereklidir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Şişman ve 45 yaşın üstündeyseniz pre-diabetli olup olmadığınızı öğrenmek için test yaptırmanız gereklidir. Eğer vücut ağırlığınız normal ise ve 45 yaş civarında iseniz testi yaptırmanın sizin için uygunluğunu doktorunuza danışınız.

45 yaşından genç erişkinlerdeve şişman bireylerde diyabet ve pre-diyabet yönünden risk faktörlerinin varlığı araştırılır. Bu risk faktörleri: yüksek tansiyon, düşük HDL-kolesterol düzeyi, yüksek trigliserid düzeyi, ailede diyabet varlığı, gestasyonel diyabet, 4,5 kg üzerinde bebek doğumu öyküsü olmasıdır.​

Ne Sıklıkla Testi Yaptırmam Gerekir?
Pre-diyabet saptanmamış olmasına karşın risk faktörlerine sahipseniz her 3 yılda bir test yaptırmalısınız. Eğer pre-diyabet varsa Tip 2 diyabetin tespiti için her 1-2 yılda bir test yaptırmanız gerekir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Gizli Şeker (Pre-diyabet) Nedir?

Gizli Şeker (Pre-diyabet) Nedir? Gizli Şeker (Pre-diyabet) hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gizli Şeker (Pre-diyabet) Nedir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat