Kim Korkar Geçen Yıllardan?

Kim Korkar Geçen Yıllardan?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Botulinium Toksin Tip A Preparatı Enjeksiyonları Nedir? Botulinium Toksin Tip A Preparatı Enjeksiyonları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Botulinium Toksin Tip A Preparatı Enjeksiyonları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Özel Erlamer Polikliniği yöneticilerinden Esra Özüntürk Alev, Botulinium Toksin Tip A preparatı enjeksiyonlarını ve etkilerini anlatıyor.

Yılların ilerlemesiyle birlikte yüzümüz; yerçekimi, güneş ışınları, defalarca tekrarlanan mimik hareketleri ve stres gibi olumsuz faktörlerin etkilerini sergilemeye başlar. Zamanla hücre yenilenmesinde, bariyer fonksiyonlarında, yağ salgılanmasında, D vitamini üretiminde ve DNA onarımında azalma meydana gelir ve cildimiz kırışmaya başlar. Özellikle günümüz modern ve çalışan insanının cildi, daha fazla yıpranır ve kırışır. Deri altında yerleşik olan ve cildi genç, canlı ve diri gösteren yapılar giderek parçalanmaya başlayarak, gülme çizgileri, tebessüm çizgileri ve göz etrafında kazayağı olarak isimlendirilen, deri altındaki kas hareketlerinin neden olduğu derin çizgileri oluştururlar. İşte bu sık tekrarlanan kas hareketlerinin oluşturduğu kırışıklıklardan kurtulmak, yaşıtlarımızla kıyasladığımızda daha sağlıklı, genç görünümlü bir cilt ile aynalara gülümseyebilmek için cerrahi olmayan kırışıklık giderme yöntemlerinin arasında en fazla başvurulan uygulama Botulinium Toksin Tip A preparatı enjeksiyonlarıdır.

Botulinium Toksin Tip A doğal ve saf protein yapıda bir ilaç olup, kas hareketlerini belirleyen sinir iletisini geçici bir süre durdurarak kasları gevşetir. Çok küçük miktarlarda yapılan enjeksiyonlar, kasın kasılmasına neden olan asetilkolin salınımını engelleyerek etki gösterir. Kas gevşediği için deri daha düz bir görünüm alır. Yüz ifadesi daha doğal ve daha rahat bir görünüm kazanır.

Belki de birçoğunuz preparat kullanılarak yapılan ve bu tedaviye adını vermiş ilaç olan Botox’u biliyorsunuz… Botox Amerikan Alergan firmasının üretmiş olduğu bir ilaçtır ve markalaşarak adını bu tedaviye vermiştir. Bizim deneyimlerimize göre Botox ile etkili ve güzel tedaviler yapılabilmekte; fakat İngiliz Ipsen ilaç firmasının üretmiş olduğu Dysport ilacı ile daha memnuniyet verici sonuçlara ulaşılmaktadır. Bu ilacın içeriğinde kullanılan Botulinium Toksin Tip A preparatı dozu hücre çekirdeğine daha hızlı girmekte ve bu şekilde mumya yüz ifadesi oluşturmadan daha uzun süre kalıcılık sağlamaktadır.

Botulinium Toksin Tip A preparatı içeren ilaçlar ile yapılan enjeksiyon tedavileri özellikle çok mimik kullanan kişilerde 20’li yaşlarda yapılmaya başlanabilir. Erken yapılmaya başlanmasının faydası zamanla mimik hareketi ile oluşan çizgilerin kalıcı olarak yerleşmesini önlemektir. Tedavi 10-15 dakika kadar kısa bir sürede yapılabilmektedir. Yapıldığı gün 3-4 saat süre ile enjeksiyon yapılan yerlere masaj yapılmamalı, su değdirilmemeli, yatılmamalı, ayakkabı bağlar şekilde baş öne eğilmemelidir. Yapıldıktan 7-10 gün sonra etkisi ortaya çıkmakla birlikte, 10 gün sonra rötuş amaçlı enjeksiyon yapılan kişi tekrar görülmek istenmektedir. Tekrar istenirse aynı enjeksiyon tedavisi ancak 3 ay sonra yapılabilmektedir. 3 aydan önce yapılması durumunda bu ilaca karşı vücut bağışıklık kazanacak ve bir daha tedavi etkili olmayacaktır.

Bu tedavide bilinmesi gereken en önemli konulardan biri ise işin ehli doktorlar tarafından yapılması gerektiği ve güvenilir ellerde, doğru yere, doğru dozda yapılan enjeksiyonlar ile mimiklerinizi kullanarak de kırışıklıklarınızdan kurtulabildiğinizdir.

Sağlıklı ve ışıl ışıl günlerde kalmanız dileklerimle…

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Organik Kök Hücre Tedavisi

Organik Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır? Organik Kök Hücre Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Organik Kök Hücre Tedavisi​ ​yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat