Kilonun Sonucu Reflü

Kilonun Sonucu Reflü

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kilo, Reflüye Sebep Olur Mu? Kilo, Reflü Sebebi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilonun Sonucu Reflü ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Kilo bir çok hastalığında başında gelen problemlerden bir tanesidir. Kilolu olan bireyler kilonun sonucu reflü hastalığına yakalanmaktadırlar. Kilo sağlıklı yapıyı etkileyerek mide yanmalarına neden olmaktadır. Buda kilonun sonucu reflü olmasına sebebiye vermektedir.

“Reflünün en sık nedenlerinden biri olan mide fıtığı şişmanlarda daha sık görülmektedir. Şişmanlarda karın içindeki aşırı yağlanma, karın içi boşluktaki Basıncı artırmakta ve reflü oluşumunu kolaylaştırmaktadır.

Şişmanlığa yol açan kötü beslenme modeli de reflü oluşumunu kolaylaştırmaktadır. Şişmanlık yemek borusu ile mide arasındaki kapakta fonksiyon bozukluğuna yol açmaktadır. Kilolu insanlarda yemek borusundaki hareket bozuklukları da normal kişilere göre çok daha fazla görülmektedir.”

Çok çabuk yemek yenmesi, midenin aşırı doldurulması, yağlı kızartma, aşırı salçalı, soslu yemekler, fast food beslenme, kahve, akşam yemeklerinin geç saatlerde yenmesi, sindirimi zor gıdaların tercih edilmesi reflüyü kolaylaştıran faktörlerdir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Skleroderma

Skleroderma Nedir? Skleroderma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Skleroderma ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya...

Kapat