Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet İçecekler & Gıdalar & Yemekler / Kilo Vermenizi Sağlayacak Şaşırtıcı Yiyecek Kombinasyonları​
Kilo Vermenizi Sağlayacak Şaşırtıcı Yiyecek Kombinasyonları​

Kilo Vermenizi Sağlayacak Şaşırtıcı Yiyecek Kombinasyonları​

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kilo Vermenizi Sağlayacak Şaşırtıcı Yiyecek Kombinasyonları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Vermenizi Sağlayacak Şaşırtıcı Yiyecek Kombinasyonları​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kilo Vermenizi Sağlayacak Şaşırtıcı Yiyecek Kombinasyonları

Bazı gıdaları birleştirme biçiminiz besleyici maddelerin emilim şekillerini etkiler, buna kan şekeriniz de dahil. Böylece kilo vermenizi ya da almanızı sağlayan hormonlar da etkilenirler.

Protein ve yeşillikler
Yağsız protein ve yeşillikleri bir arada tüketmek yapabileceğiniz en iyi gıda kombinasyonlarından biridir. Yeşillikler mükemmel lif kaynaklarıdırlar ve kan şekerinizi dengelerler. Ayrıca sindirime yardımcı olurlar ve A, C, E vitaminleri ile magnezyum, bakır, demir ve çinko gibi mineralleri içerirler. Bütün bunlar sayesinde yeşillikler mükemmel bir beslenme bazı oluştururlarken, proteinler doymanızı ve metabolizmanızın çalışmasını sağlarlar.

Yağ ve protein
Proteinlerin yanında yağ tüketmek kan şekerinizi dengeler ve doymanızı sağlar. Bu beslenme şekline örnek olarak yoğurtla kabuklu yemiş ya da çekirdek yemeyi örnek gösterebiliriz. Yoğurtla bir parça bitter çikolata da bu örneklerden biri olabilir. Ya da tavuklu salata ve avokado da bu beslenme çeşidine örnek olarak verilebilir. Bu beslenme şekli, metabolizmanızın çalışmasını sağlar, kan şekerinizi dengeler ve vücudunuza ihtiyaç duyduğu besinleri verir.

Kahve ve meyve
Sabahları, spordan önce yenilebilecek en iyi ikili kahve ve meyve ikilisidir. Kahve size çabucak enerji verir ve meyve kolayca sindirilir böylece vücudunuz spor için ihtiyacı olan enerjiyi alır ve yağları kolayca yakar. Spordan sonra yağsız proteinlerle vücudunuza yeniden ihtiyacı olan yakıtı yoğurt ve keten tohumu ya da yeşil bir smoothie (kenevirli protein tozu ile hazırlayıp) ile sağlayın.

Yeşillik ve karbonhidrat
Tatlı patates, yulaf, esmer pirinç gibi karbonhidratlar vücudunuz için enerji kaynağıdırlar ve bunları proteinle değil de (çünkü bu şekilde tüketirseniz kilo alırsınız) yeşilliklerle tükettiğiniz zaman vücudunuz anında karbonhidratları yakmaya başlar ve sonrasında da yağları yakmaya geçer.

Taze meyve ve taze meyve
Taze meyveleri en iyi tüketme yolu yine taze meyvelerle birlikte tüketmekten geçer. Vücutta en hızlı sindirilen şey taze meyvedir. Bu nedenle, yemeklerden yarım saat ya da yemeklerden 2 saat sonra taze meyve tüketmek önemlidir.

Kurutulmuş meyve ve kabuklu yemişler
Kurutulmuş meyveler, su içermedikleri için, yemişlerle tüketildiklerinde taze meyvelerden çok daha rahat sindirilirler. Çabucak enerji dolmak ve kolayca hazmetmek istiyorsanız bu ikiliyi deneyin.

Yeşillik ve yağ
Buna en kolay örnek, kocaman bir kase yeşil salata ve avokado ikilisidir. Bunun dışında, hindistan cevizi yağında sebze sote ya da kerevizle humus tüketebilirsiniz. Yağların besleyici maddeleri metabolizmanızı hızlandırırken yeşilliklerdeki vitaminler vücut tarafından çok daha kolay emilirler.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Sağlıklı ve Zayıf Kalmanız İçin Yemeniz Gereken 7 Yağlı Gıda

Sağlıklı ve Zayıf Kalmanız İçin Yemeniz Gereken 7 Yağlı Gıda hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sağlıklı ve Zayıf Kalmanız İçin Yemeniz Gereken...

Kapat