Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet İçecekler & Gıdalar & Yemekler / Kilo Vermenizi Hızlandıracak Bitkiler​ Nelerdir?
Kilo Vermenizi Hızlandıracak Bitkiler​ Nelerdir?

Kilo Vermenizi Hızlandıracak Bitkiler​ Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kilo Vermenizi Hızlandıracak Bitkiler​ Nelerdir? Kilo Vermenizi Hızlandıracak Bitkiler​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Vermenizi Hızlandıracak Bitkiler​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kilo Vermenizi Hızlandıracak Bitkiler

Doğallıktan yanaysanız bitkilerin ne kadar güçlü etkilere sahip olduğunu da az çok bilirsiniz. Bugün sizinle paylaşacağımız bitkilerin en büyük özelliklerinden biri de kilo vermenize yardımcı olmaları.

Ginseng
Genellikle Sibirya ginsengi ve Çin ginsengi çeşitleri satılan bu bitki kilo vermenize yardımcı olur. İçeriğindeki kafein doğal bir uyarıcıdır ve metabolizmanızın hızlanmasını sağlar. Ayrıca termojenik yardımda bulunur. Bu da demek oluyor ki size ekstra enerji ve yağ yakımı sağlar. Bütün bunların yanında iştah kapatır ve zihnin açık olmasını sağlar. Ginsengi takviye ya da çay olarak tüketebilirsiniz.

Bostanotu
Karaciğeri temizleyen bir bitki olan bostanotu kilo vermenize yardımcı olur. Karaciğerinizi toksinlerden arındırır ve sağlıklı kalmasını sağlar, bu sayede karaciğeriniz yağ yakmaya odaklanarak yağların kilo olarak depolanmasını önler.

Kara hindiba
Karahindiba kan şekerini düzenler, vücudu alkalize eder, toksinlerden arındırır. Karahindibayı da çay ya da gıda takviyesi oalrak alabilirsiniz.

Nane
Nane, vücuttaki suyu ve toksinleri atmaya, sindirime yardımcıdır. Şişkinliği alır ve iştahı kapatır, stresi düşürür.

Adaçayı
Adaçayı tansiyonu düşürür, kan şekerini dengeler ve gerginliğinizi alır. Yiyeceklerinize az miktarda adaçayı katarak sakinleşebilir, iştahınızı kapatabilirsiniz.

Güveyiotu
Bir yemek kaşığı güveyiotunda bir kap yaban mersininden daha çok antioksidan vardır. Sindirim sisteminizdeki zararlı virüslerle ve bakterilerle savaşır. Bu bakteriler ve virüsler, temizlenmediğinde, zamanla kilo almanıza neden olurlar. Ayrıca sindirime yardımcı olan güveyiotu, şişkinliğinizi alır, kabızlığa iyi gelir. Güveyiotunun kokusu da insanda mutluluk hormonu olan serotoninin salgılanmasını sağlar.

Bu bitkileri gün içinde tüketmeye çalışın. Alışılmadık bir yan etki yaşarsanız da mutlaka doktorunuza danışın!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kilo Vermenizi Sağlayacak Şaşırtıcı Yiyecek Kombinasyonları​

Kilo Vermenizi Sağlayacak Şaşırtıcı Yiyecek Kombinasyonları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Vermenizi Sağlayacak Şaşırtıcı Yiyecek Kombinasyonları​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat