Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Kilo Vermenizi Engelleyecek Yöntemler Nelerdir?
Kilo Vermenizi Engelleyecek Yöntemler Nelerdir?

Kilo Vermenizi Engelleyecek Yöntemler Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kilo Vermenizi Engelleyecek Yöntemler Nelerdir? Kilo Vermenizi Engelleyecek Yöntemler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Vermenizi Engelleyecek Yöntemler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kilo Vermenizi Engelleyecek Yöntemler

Kilo vermeyi amaçladığınız yolda yanlış hedefler sizi yolunuzdan döndürmesin.

Kilo vermenizin önüne geçebilecek pek çok şey vardır. Eğer kilo verme maceranızın içinde aşağıdakilerden biri varsa, taktiğinizi bir kez daha düşünün deriz.

İrade gücünüze güvenmek
İradeniz ne kadar kuvvetli olursa olsun, kimse sonsuza kadar iradesini kontrol edemez. Bu nedenle de irade güvenilmez bir şeydir ve eğer siz sarhoş, aç, uykusuz, huysuz, mutlu, mutsuz ya da bunlardan hepsiyseniz, zayıflıklarınız eninde sonunda kazanacaktır.

Geçici ve kalıcı arasındaki farkı unutmak
Hedefiniz 36 bedene mi düşmek? Eğer ciddi ve sıkı bir rejim yaparsanız hemen hemen herkes bunu başarabilir. Asıl soru, ideal kilonuzda ne kadar süre boyunca kalmak istediğinizdir. Eğer hedefleriniz geçici ise diyet konusundaki taktiğinizi gözden geçirmeniz gerekir.

Egzersize birden yüklenmek
Gerçekten sıkı bir egzersiz programını uygulamak size istediğiniz vücudu verir gibi görünse de dürüst olun, ne kadar uzun bir süre boyunca bu egzersizleri düzenli uygulayabilirsiniz? Çoğu insan abartılı egzersizlere en fazla 2 ay dayanabiliyor.

Mantıklı yemeyi öğrenmemek
Sağlıklı bir beslenme düzeninde akşam yemeği saati gerçekten de önemlidir. Ayrıca porsiyonların büyüklüğü, yeme hızı ve besleyici dengeler de çok önemlidir.

En sevdiğiniz yemeği ne kadar özlediğinizi ciddiye almamak
Eğer kilo vermek ve hedef kilonuza ulaştıktan sonra bunu devam ettirmek istiyorsanız, en sevdiğiniz besinlerden hayatınızın sonuna kadar vazgeçmeye çalışmak yerine, onlarla sağlıklı bir ilişki yaşayın. Arada bir en sevdiğiniz yiyeceği doğru porsiyonda ve doğru saatte yemenizde bir sorun yoktur.

Başkası için işe yarayanın sizde de işe yarayacağını düşünmeniz
Atkins rejimiyle bir arkadaşınız 10-20 kilo mu verdi? Eğer bu beslenme şeklini bütün hayatınızda keyif alarak uygulayacaksanız tabii ki sizde de işe yarar ama önemli olan bu rejimi mutlu bir şekilde devam ettirebilecek olup olmamanızdır. Unutmayın, herkes farklıdır.

Yemek yeme oranınızı birden bire çok düşürmek
Kendinizi aç bırakmanızın hiçbir mantıklı nedeni olamaz. Bu şekilde yaptığınız rejimde tek elinize geçecek şey yetersiz beslenmek olacaktır. Ayrıca rejimi bırakır bırakmaz, kilolarınızı hızlıca geri alırsınız.

Size hiç uymayan bir rejime başlamak
Hepimizin farklı hayat şekilleri ve limitleri vardır. Mesela,yoğun bir tempoda çalışıyorsanız, küçük porsiyonlar halinde besinleri 3 saatte 1 tüketemezsiniz. Bu rejimi uygulayabilirmişsiniz gibi yapmayın. Bunun yerine sizin yaşam tarzınıza uyan bir sağlıklı beslenme planını benimsemeli ve buna sadık kalmalısınız.

Unutmayın kilo vermek ne kadar zorsa, kiloyu korumak da bir o kadar zordur. Sağlıklı beslenmeyi ve egzersiz yapmayı yaşam biçimi haline getirmek, her zaman ideal kilonuzda kalmanızı sağlayacaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Vücudumuz Toksinlerden Nasıl Arındırılır?

Vücudumuz Toksinlerden Nasıl Arındırılır? Vücudunuzu Toksinlerden Arındırmanın Yolları​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Vücudunuzu Toksinlerden Arındırmanın Yolları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat