Kilo Vermek Neden Bu Kadar Zor?

Kilo Vermek Neden Bu Kadar Zor?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kilo Vermek Neden Bu Kadar Zor​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Vermek Neden Bu Kadar Zor yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kilo Vermek Neden Bu Kadar Zor?

Kilo vermek için irade, çaba, azim ve kararlılık gerekir.

Kilo vermek pek çok insan için zorlu bir süreçtir. Her ne kadar kilo vermenin formülü az yemek ve spor yapmak olsa da bunları yapmak söylemekten çok daha zordur. İnsanlar, kilo vermek uğruna, büyük paralar harcamakta ve kimi zaman istedikleri sonuçları elde edememekteler.

İlaçlar
Sık kullanılan ilaçların bazılarının yan etkilerinden biri de kilo alımıdır. Antidepresanlar, kortikosteroidler, beta blokerleri ve kalsiyum bağlantılı bloklayıcılar bunlardan bazılarıdır. Pek çok kadın doğum kontrol hapları nedeniyle de kilo almaktadırlar. İlaçlar, vücudun su tutması ya da iştah açmak gibi özelliklerle kilo almanıza neden olabilirler.

Gıda pazarı
Etrafımızda pek çok çeşitli gıda var ve biz bunlara her an her yerde ulaşabilmekteyiz. Bu nedenle kilo vermek ve irademizi korumak gerçekten de zor.

Daha önceleri yapılan rejimler
Kilo vermek ve sonrasında verilen kiloları geri almak, ilerleyen zamanda alınan kiloyu vermeyi zorlaştırır. Üstelik yo-yo diyeti olarak bilinen, verilen kiloyu geri alma durumu kalp hastalıklarına, yüksek kolesterole, safra kesesi hastalıklarına yakalanma ihtimalinizi arttırır ve immün sistemi zayıflatır.

Medikal sinyaller
İnsanlar yaşları ilerledikçe kilo almaya yatkın canlılardırlar özellikle de kadınlar menopozdan sonra kilo alabilirler. Egzersiz yapmak metabolizmanızı hızlandırabilir ve kilo alımınızın önüne geçebilir.

Kilo vermek sabır isteyen bir süreçtir. Düzenli beslenme ve egzersiz ile istediğiniz kilolara ulaşabilir, formunuzu koruyabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yavaş Kilo Vermek Neden Hızlı Vermekten Daha İyidir?

Yavaş Kilo Vermek Neden Hızlı Vermekten Daha İyidir? Yavaş Kilo Vermek, Hızlı Vermekten Daha İyidir hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yavaş Kilo Vermek,...

Kapat