Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Kilo Verme Zamanınızın Geldiğini Gösteren İşaretler Nelerdir?
Kilo Verme Zamanınızın Geldiğini Gösteren İşaretler Nelerdir ?

Kilo Verme Zamanınızın Geldiğini Gösteren İşaretler Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kilo Verme Zamanınızın Geldiğini Gösteren İşaretler Nelerdir? Kilo Verme Zamanınızın Geldiğini Gösteren İşaretler​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Verme Zamanınızın Geldiğini Gösteren İşaretler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kilo Verme Zamanınızın Geldiğini Gösteren İşaretler

Bizi yanlış anlamayın, kıvrımları olan kadınlara karşı bir tavrımız yok ve bizce kıvrımları olan kadın gerçek bir kadındır ama sağlıklı olmak adına belli bir kilonun da üzerine çıkmamak gerekir.

Her sabah kahvaltınızı aldığınız yerdeki kız sizin ne yediğinizi biliyor ve siz söylemeden hazırlıyor, spora en son ne zaman gittiğinizi hatırlamıyorsunuz ve artık duşta kendi ayaklarınızı görememeye başladınız. Bunlar artık kilo vermeye başlama zamanınızın geldiğinin habercisi olabilirler. 

İşte size kilo verme zamanınızın geldiğinin habercisi durumlar:

1. Kıyafetleriniz size olmuyor
Favori kot pantolonunuzu en son giymeye çalıştığınız zaman neredeyse bayılıyordunuz, mayonuz birden bire çekmiş ve küçülmüş gibi gelmeye başladı! Eğer artık kıyafetleriniz size olmamaya başladıysa bu, kilo verme zamanınızın geldiğini gösteren bir işaret olabilir.

2. Anneniz kilo vermeniz gerektiğini söylemeye başladı
Anneler son derece tatlı ve sevecendirler. Bu nedenle, eğer anneniz size kibar bir şekilde kilonuzla ilgili yorum yapmaya başladıysa büyük bir ihtimalle haklıdır.

3. Hiç enerjiniz yok
Eğer kendinizi sürekli olarak yorgun ve halsiz hissediyorsanız kilo vermeniz gerekiyor olabilir. Özellikle de daha önce böyle bir sorununuz olmadıysa. Ama halsizlik ve enerji düşüklüğünün depresyon gibi başka sebepleri de olabilir. Eğer böyle bir durum yaşıyorsanız öncelikle bir doktora görünmenizde fayda var.

4. Doktorunuz kilo vermenizi önerdi
Eğer doktorunuz sağlığınız açısından kilo vermeniz gerektiğini söylüyorsa gerçekten de kilo vermeniz gerekiyor demektir! Fazla kilolu olmak çok ciddi kronik, hatta ölümcül, hastalıklara sebep olabilir.

5. Aynalardan kaçıyorsunuz
Eğer dış görünüşünüz konusunda mutlu değilseniz, kilo vermenizin zamanı gelmiş demektir. İnsan kendisinin en kötü eleştirmenidir ama bazen de iç güdülerinize kulak vermeniz gerekir.

6. Tartınız ne söylüyor
Normalde tartı kullanmayı çok önermeyiz çünkü yanıtlıcı olabilir ama kilo verip vermemeniz gerektiğine emin olamadığınız zamanlarda tartıya çıkabilir ve durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

7. Bir yerlere sığamamaya başladınız
Sandalyeleriniz, mutfağınız hatta küvetiniz size küçük mü gelmeye başladı? Eğer vücudunuz evinize ya da eşyalarınıza eskisi gibi rahat sığmıyorsa kilo verme zamanınız geldi demektir.

Eğer yukarıda okuduklarınızdan 3’ü ya da daha fazlası sizi anlatıyorsa (özellikle de 4.’sü!!!) gerçekten de kilo vermeyi düşünmenizin zamanı geldi demektir. Bunu fark etmek ve kabullenmek kolay bir süreç değildir ama buna karar vermek sağlıklı ve mutlu bir siz yaratmanın ilk adımıdır!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kolay Yoldan 2 Kilo Vermenin Sırları

Kolay Yoldan 2 Kilo Vermenin Sırları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kolay Yoldan 2 Kilo Vermenin Sırları​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat