Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Kilo Verirken Yapmanız Ve Yapmamanız Gerekenler
Kilo Verirken Yapmanız Ve Yapmamanız Gerekenler

Kilo Verirken Yapmanız Ve Yapmamanız Gerekenler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kilo Verirken Yapmanız Ve Yapmamanız Gerekenler Nelerdir? Kilo Verirken Yapmanız Ve Yapmamanız Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Verirken Yapmanız Ve Yapmamanız Gerekenler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Sağlıklı kahvaltı, düzenli uyku ve pozitif olmak gibi küçük ayrıntılar rejiminizi daha etkili kılar.

Kahvaltıyı atlamayın
Düzenli olarak kahvaltı eden insanların daha zayıf oldukları araştırmalarca kanıtlanmıştır. Kahvaltı etmek, metabolizmanızı harekete geçirir ve gün boyu sağlıklı beslenmenize yardımcı olur.

Salataya güvenmeyin
Öğle yemeğinde sağlıklı bir salatayı tercih etmeniz çok güzel ama salatanızı sosa bulamak bütün sağlıklı yanlarını götürecektir. Salata sosları genelde çok kalorilidirler, hazır soslar yerine kendi sosunuzu kendiniz yaparak kalori almaktan kaçınabilirsiniz.

Uykuyu es geçmeyin
Yetersiz uyku, kilo vermenin en büyük düşmanıdır. Günde 7-9 saat arası uyumaya özen gösterin.

Ağırlık kaldırmaktan kaçınmayın
Kardiyo işinizi görmüyor mu? O zaman ağırlık kaldırmaya başlayın! Hafif ağırlıklar kaldırmak, kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Geç saatte yemek yemeyin
Gece canınız atıştırmalık mı istedi? Sizi çok iyi anlasak da, bundan kaçınmanızı söylemek durumundayız. Gece geç saatte bir şeyler yemek yerine, akşam yemeğinden sonra sağlıklı atıştırmalıklar tüketin.

Sporu atlamayın
Gününüz yoğun olsa bile spor yapmayı atlamayın.

Kendinize fazla yüklenmeyin
Sporda istediğinizi elde edememiş, o gün yanlış bir şey yemiş olabilirsiniz. Böyle anlarda kendinize fazla yüklenmeyin. Kilo vermenin önemli bir kısmı da pozitif olmaktan ve kendinize inanmaktan geçer.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Duruşunuzu Düzeltecek Esneme Hareketleri

Duruşunuzu Düzeltecek Esneme Hareketleri Nelerdir? Duruşunuzu Düzeltecek Esneme Hareketleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Duruşunuzu Düzeltecek Esneme Hareketleri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat