Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Cilt Bakımı / Kilo Verdikten Sonra Sarkan Cildinizi Yeniden Sıkılaştırmanın Yolları
Kilo Verdikten Sonra Sarkan Cildinizi Yeniden Sıkılaştırmanın Yolları

Kilo Verdikten Sonra Sarkan Cildinizi Yeniden Sıkılaştırmanın Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kilo Verdikten Sonra Sarkan Cildinizi Yeniden Sıkılaştırmanın Yolları Nelerdir? Kilo Verdikten Sonra Sarkan Cildinizi Yeniden Sıkılaştırmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Verdikten Sonra Sarkan Cildinizi Yeniden Sıkılaştırmanın Yolları ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Aylar süren çalışmanın sonucunda istediğiniz kiloyu vermiş de olsanız gevşek kalan deriniz yüzünden kendinizi zayıflamış ve fit hissedemeyebilirsiniz.

Değişiminizi tamamlamanız ve kendinize güvenmeniz için gereken tek şey cildinize sıkı bir görünüm vermekse cevapları bizde!

Çok hızlı kilo vermeyin
Cildinizin sarkmaması için yapmanız gereken ilk şey çok hızlı bir şekilde kilo vermemektir. Cildiniz, kendini, yavaş yavaş toparlar ve cildinizle kilonuzu aynı anda inceltmenizin yolu da bu süreci beraber tamamlamaktır.

Cildinizi sıkılaştırmak için scrub
Bilim adamlarına göre deniz tuzu içeren vücut ovalama kremleri (scrub) cildinizin kilo verdikten sonra sıkılaşmasına yardımcı olurlar. Haftada birkaç kere, günde iki defa, iyi ve kalite bir vücut ovalama kremi ile duşta yapacağınız ovalama mucizeler yaratacaktır.

Kolajen kremi kullanın
Kolajen kremi ile cildinizi nemlendirmek, cildinizin sıkılaşmasını sağlayan bir başka yöntemdir. Bu kremler biraz pahalıdır ama verdiğiniz paraya kesinlikle değer!

Masaj yaptırın
Haftalık masaj terapileri, cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olacak ve üstelik haftanın stresini de üzerinizden atmanızı sağlayacaktır.

Ağırlık kaldırın
Günlük sporunuza, haftada 3 defa, ağırlık kaldırmayı da eklemek kaslarınızın gelişmesine ve daha sıkı görünmenize sebep olur. Ağırlık kaldırmanın diğer faydalarını öğrenmek için, Ağırlık Çalışmanın ve Kaldırmanın Faydaları yazımızı okuyabilirsiniz.

Su için
Nemli cilt sağlıklı cilttir. Günlük su ihtiyacınızı karşılayarak cildinize elastikiyet ve nem kazandırın.

Jimnastik yapın
Jimnastik hem kalbiniz, hem kaslarınız için yararlıdır. Haftalık sporunuzun içine mutlaka jimnastiği de ekleyin ve bunu haftada 3-4 defa yapın. Hem eğlenecek, hem de sıkılaşacaksınız!

Suda çözünen sülfatlardan kaçının
Birçok vücut şampuanı, sabun ve saç şampuanı maalesef sülfat içerir. Sülfatlar, cildinizin kurumasına ve alerji olmasına sebep olabilirler. Eğer cildinizi sıkılaştırmak istiyorsanız, marketlerden içinde sülfat olmayan ürünleri satın alın.

Güneşte yanmayın
Yanmak cildiniz için son derece zararlıdır. Özellikle de solaryumlar cildinize normalden çok daha fazla zarar verirler.

Ameliyatı göz önünde bulundurun
Eğer size önerdiğimiz hiçbir yöntem işe yaramıyorsa ve kilo vermenizin üzerinden 6 aydan fazla bir zaman geçmesine rağmen cildinizde hiçbir toparlanma olmuyorsa, vücudunuzdaki fazla deriden ameliyatla kurtulmayı düşünebilirsiniz demektir. Ama unutmayın, her ameliyatta olduğu gibi bunda da bir takım riskler vardır. Bu konuyla ilgili yapacağınız en doğru hareket doktorunuza danışmak olacaktır.


Unutmayın, siz kilo vererek en zor kısmı zaten başardınız! Geriye sabretmek ve size önerdiğimiz değişiklikleri yapmak kalıyor. Azmin sonu başarıdır!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yaşlanmanın Gizli Belirtileri Ve Onlarla Savaşmanın Yolları

Yaşlanmanın Gizli Belirtileri Ve Onlarla Savaşmanın Yolları​ Nelerdir? Yaşlanmanın Gizli Belirtileri Ve Onlarla Savaşmanın Yolları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yaşlanmanın Gizli...

Kapat